Ohlášky 16. 12. 2012: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

Milí farníci,

přečtěte si nové ohlášky

• O 2. neděli adventní se při mši svaté vybralo 852,- Kč. PBZ!
    • Kvůli tomu, že v našem farním kostele začíná být pořádná zima, vycházím vstříc přání farníků a budu slavit mši svatou v pondělí a ve čtvrtek ve vytápěné místnosti na faře, v prvním poschodí. Pořad bohoslužeb se tímto opatřením nijak nemění.
    Přechovávání svatého přijímání na faře není vhodné ani přípustné. K adoraci se Eucharistie vždy přinese z kostela. Přijďte do tepla uctít Nejsvětější svátost oltářní každý čtvrtek od 15:30 do 16:30.
    Na faře je rovněž možno využít toalety.
    Nedělní mše svatá pochopitelně bude bývat stále v kostele.
    U dveří „zimní oratoře“ bude pokladnička, kde věřící mohou vkládat dobrovolné příspěvky na hrazení otopu.
    Po mši svaté v pondělí zvu účastníky bohoslužby na příjemné posezení do vedlejší místnosti, při kávě a čaji.
    Na faru, prosím, přicházejte ze dvora a odcházejte hlavním vchodem.
    Kvůli údržbě dřevěných podlah, nedávno obnovených, vřele prosím o přezutí do domácí obuvi nebo použití návleků. Děkuji.
    • Na příští neděli, tj. čtrvtou adventní, 23. prosince, je volný úmysl mše svaté.

• O slavnosti sv. Mikuláše se při mši svaté vybralo 850,- Kč na květinovou výzdobu o Vánocích 2012. Kdo by chtěl ještě přispět na tentýž účel, může peněžní částku odevzdat osobně paní Ivetě Kyselé nebo otci Pavlovi.
    • O 2. neděli adventní se vybralo při mši svaté 1.350,- Kč. PBZ!4
    • Ve čtvrtek 13. prosince 2012 jsme se pohřební mší svatou ve 14h rozloučili se svou sestrou paní Angelou Hubáčkovou, která zesnula 9. prosince v Odborném léčebném ústavu v Pasece. Věčné odpočinutí dej jí, Pane!
    • Ve středu 19. prosince budu výjimečně, kvůli „hromadné zpovědi“, slavit mši svatou v 15h odpoledne. Ranní mše proto odpadá.
    • Vzhledem k tomu, že letos kvůli slavnosti sv. Mikuláše, kvůli nemocným dětem jsme nezažili ani jedny „pořádné“ roráty, nabízím dětem poslední, mimořádnou možnost, a to v úterý v 6:30.
    • I letos nabízíme našim farníkům předvánoční svátost smíření a vybízíme je, aby využili služby hostujícího zpovědníka, P. Vladimíra z Nové Hradečné jako obvykle. Protože při poslední příležitosti nepřišel nikdo, pokusil jsem se stanovit, doufám, lepší termín, a to ve středu, přede mší svatou, tj. od 14:45. P. Vladimír zůstane ve zpovědnici podle potřeby kajícníků klidně i během celé mše svaté, kterou budu slavit já.

• O 2. neděli adventní se při mši svaté vybralo 771,- Kč. PBZ!
    • Ve středu 19. prosince se rozloučíme ve farním kostele při pohřební mši svaté od 13h s naší sestrou Boženou Novákovou, roz. Orságovou. Věčné odpočinutí dej jí, Pane!
    • Předvánoční zpovídání: Do našeho farního kostela zavítá jako obvykle v sobotu před 4. nedělí adventní, tj. 22. prosince, pan kaplan ze Šternberka, otec Zdeněk. Začne přijímat kajícníky v 7.30, hned po rorátní bohoslužbě.

Elektronická verze aktuálních Farních listů.

16. – 23. prosince 2012

Úmysl

3. neděle adventní

Za Jana a Růženu Toušovy, za syna Aloisa Sivka a * a + rodinu Sivkovou