Ohlášky 20. 01. 2013: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

Vážení a milí farníci,

začtěte se do aktuálních ohlášek

• Na poslední kněžské radě šternberského děkanátu nám P. Josef Janek poskytl částečné informace o majetkovém vyrovnání státu s našimi farnostmi. Farnost Dlouhá Loučka bude žádat o více než 28 ha, Šumvald necelých 9,5 ha. Paseka se ještě zpracovává.
    • Pravidelné setkání biřmovanců na faře v Dlouhé Loučce se kvůli služebním povinnostem otce Pavla na Velehradě odkládá ze soboty 26. ledna na sobotu následující, tj. 2. února. Tentokrát začneme hovořit o morálce.

• O svátku Křtu Páně, v neděli 13. ledna, se při mši svaté vybralo celkem 1.015,- Kč. PBZ!
    • Během pohřební mše svaté za zesnulou Marii Kouřilovou, roz. Brachtlovou, se vybralo celkem 1.844,- Kč. PBZ!
    • Manželé Michal a Martina Šopíkovi si udělí při obřadu beze mše svaté v sobotu dne 9. února 2013 od 10h v kostele sv. Bartoloměje v Dlouhé Loučce svátost manželskou, a tím zplatní (konvalidují) svůj občanský sňatek.
    • Tříkrálové koledování vyneslo v Dlouhé Loučce 6.929,- Kč. PBZ! Oproti loňsku jde o úbytek ve výši 3.416,- Kč.
    • Ve středu 18. ledna bude od 13:30 ve farním kostele sv. Bartoloměje v Dlouhé Loučce pohřeb pana Josefa Krajčy (bytem Dlouhá Loučka 441). Po zádušní mši bude tělo zesnulého odvezeno ke zpopelnění. RIP!

• O slavnosti Zjevení Páně, v neděli 6. ledna, se při mši svaté vybralo celkem 1.200,- Kč. PBZ!
    • O svátku Křtu Páně, v neděli 13. ledna, se při mši svaté vybralo celkem 1.000,- Kč. PBZ!
    • Tříkrálové koledování vyneslo 23.557,- Kč. PBZ! Oproti loňsku jde o nárůst ve výši 3.431,- Kč.

• O svátku Křtu Páně, v neděli 13. ledna, se při mši svaté vybralo celkem 1.262,- Kč. PBZ!
    • Tříkrálové koledování vyneslo 15.444,- Kč. Oproti loňsku jde o nárůst ve výši 1.776,- Kč.

pdf Elekronická verze Farních listů

20. – 27. ledna 2013

Úmysl

Za Rudolfa Otta, manželku a celou rodinu