Ohlášky 24. 03. 2013: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

Vážení a milí farníci, drazí spoluobčané!

• Od této neděle můžete nosit otci Pavlovi kartónové pokladničky s postní almužnou.
    • Nákup nově vydaných kancionálů v sakristiích našich farních kostelů: Přednostně budou odbaveni ti, kdo si kancionál před časem u otce Pavla zamluvili. 1 ks stojí 150,- Kč.
    • O Zeleném čtvrtku dopoledne se koná od 9:30 slavnostní mše svatá v olomoucké katedrále se svěcením olejů, především křižma jako jedinečného symbolu jednoty všech pokřtěných.
    • Váhavějším katolíkům s láskou připomínáme jejich povinnost přistoupit alespoň jednou do roka, nejlépe v této době velikonoční, ke svaté zpovědi a svatému přijímání. Krom zpovědních příležitostí v našich farnostech můžete využít i hromadné zpovědi ve Šterberku či Uničově.
    • Svatým třídením prožíváme Kristovo velikonoční tajemství.
    • Velký pátek je dnem přísného postu (dospělí katolíci latinského obřadu povinně půst od masa a půst újmy).
    • O Velkém pátku se koná již tradiční křížová cesta na Rudě od 20h.
    • Výnos z pokladniček u Božího hrobu bude odeslán na podporu křesťanů ve Svaté zemi.
    • O neděli Zmrtvýchvstání 31. března 2013 se koná při mších svatých sbírka na Arcibiskupský kněžský seminář v Olomouci.
    • Kuriozita: 25. března, dle římského počítání osmý den před dubnovými kalendami, je do Římského martyrologia obnoveného po II. římském vatikánském koncilu (druhá edice) zapsána připomínka svatého lotra, jemuž zbožná tradice dala jméno Dismas: „Commemoratio sancti latronis, qui, in cruce Christum confessus, ab eo meruit audire: Hodie mecum eris in paradiso. – Připomínka svatého lotra, jenž po té, co na kříži vyznal Krista, zasloužil si od něho slyšet: Dnes se mnou budeš v ráji.“
    Pohled na svatého lotra dává naději každému sebevětšímu hříšníkovi na spásu i v posledním okamžiku života, vyzná-li Ježíše jako Krista. Kolik takových světců se těší nebeské blaženosti, nevíme.
    Pohled na našeho bratra Dismase nemá být jistě důvodem k opovážlivému spoléhání na Boží milosrdenství. Více se dozvíte z dnešního kázání…

• O 5. neděli postní se vybralo při mši svaté celkem 710,- Kč. PBZ!
    • V pondělí 25. března 2013 se v rámci výběrového řízení na opravu obvodových zídek okolo farního kostela, jakož i areálu fary, koná na Obci otevírání obálek s nabídkami firem, které mají o tuto veřejnou zakázku zájem.
    • Zpovídání v Dlouhé Loučce před každou mší svatou, ale také o Bílé sobotě od 9h do 9:30, dle potřeby i déle. Co zbyde z naší farnosti?
    • Připomínám, že o Zeleném čtvrtku je při mši svaté na památku poslední večeře Páně dosud volný úmysl.
    • Už loni nikdo z farníků neměl zájem o adoraci Getsemanech. Otec Pavel adoroval místo nich. Pokud ani letos nebudou věřící ochotni věnovat ani chvilku k adoraci, bude za ně adorovat farář samotný.
    • Adorace v Božím hrobě o Bílé sobotě: 9-12. Rozpis stráží u bočních dveří kostela.
    • Sbírka na restaurování sochy Zmrtvýchvstalého: O této neděli se koná sbírka na Arcibiskupský kněžský seminář. Výtěžek mešní sbírky musí být proto věnován na tento účel. Kdo by však raději přispěl na opravdu místní památky, tj. restaurování sochy Zmrtvýchvstalého, ať tak učiní do pokladničky u východu z kostela!
    • K prvnímu svatému přijímání přistoupí o velikonoční vigilii v Pasece 30. března 2013 dvě dospělé osoby: paní Martina Šopíková, roz. Smékalová, a Jitka Smékalová, obě z Dlouhé Loučky. Krom toho, že budou přijímat jako první pořadí, bude vigilie probíhat obvyklým způsobem.
    • O neděli Zmrtvýchvstání se koná odpoledne svátostné požehnání od 14h.

• O 5. neděli postní se vybralo při mši svaté celkem 1.215,- Kč. PBZ!
    • Po dnešní mši svaté proběhne schůzka ministrantů, jejímž účelem je příprava na liturgickou službu při velikonoční vigilii.
    • Adorace v Božím hrobě o Bílé sobotě: 9-15h. Rozpis stráží leží na stolku pod kůrem.
    • S ohledem na odvěkou tradici se o Bílé sobotě neslaví mše svatá (rozuměno do Západu Slunce). V paseckém sanatoriu proto bude ve 12:30 jen rozdíleno svaté přijímání nemocným, a to v jídelně prvního oddělení jako obvykle.
    • Zpovídání: Otec Zdeněk Gerhard Klimeš, kaplan ze Šternberku, bude zpovídat v Pasece o Bílé sobotě od 9h tak dlouho, jak to bude zapotřebí.

• O 5. neděli postní se vybralo při mši svaté celkem 1.500,- Kč. PBZ!
    • Cizí zpovědník: Otec Vladimír Mrázek bude k dispozici kajícníkům ve středu 27. března 2013 zhruba od 17:15. Ve zpovědnici tedy zůstane během mše, ale dle potřeby i po ní.
    • Připomínám, že při mši svaté na památku večeře Páně o Zeleném čtvrtku je dosud volný úmysl.
    • Křížovou cestu o Velkém pátku povedou ministranti.
    • Adorace v Božím hrobě o Bílé sobotě: 9:12. Rozpis stráží zajišťuje paní Žofie Čurdová.

Otec Pavel

pdf Elektronická verze Farních listů o Květné neděli.

Květná neděle neboli o Umučení Páně

Za rodiče, sestru s rodinou a Košařovy

pobožnost křížové cesty

Za Josefa Kallera, rodiče a sourozence