Ohlášky 7. 4. 2013: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

Milí farníci,

• Svátky proběhly po praktické stránce dobře a pohodově, což mj. dokládá, že pořad bohoslužeb byl sestaven smysluplně.
    • Od čtvrtku do neděle budu na pastorační cestě ve Starých Hamrech. Ruší se proto čtvrteční adorace, růženec a mše svatá. Ostatní dny je zajištěn zástup.
    • Slavnost Zvěstování Páně je letos kvůli přednosti Svatého týdne přeložena z 25. března na pondělí 9. dubna. Ve všeobecné církvi jde o svátek zasvěcený. U nás biskupové účast na mši alespoň doporučují.

• O Zeleném čtvrtku se, Bohu žel, zapomnělo při mši svaté vybírat.
    • V Dlouhé Loučce se minulý týden zapomnělo vybírat do pokladničky v Božím hrobě. Kdo by tak chtěl učinit, může částku odložit na tácek u bočního východu z kostela.
    • Při mši svaté o neděli vzkříšení se na Arcibiskupský kněžský seminář vybralo celkem 1.960,- Kč. PBZ! Částka byla odeslána na příslušný účet.
    • Při sváteční mši svaté o velikonočním pondělí se při mši svaté vybralo 1.045,- Kč.
    • Na resturování sošky Vzkříšeného se v neděli 31. března a pondělí 1. dubna do zvláštní pokladničky vybralo 620,- Kč. PBZ! Jde bohužel jen o 1,09% z očekávané ceny.
    • Dnes odpoledne se koná ve farním kostele svátostné požehnání.
    • Výběrové řízení na opravu obvodové zídky okolo areálu farního kostela a fary vyhrála firma pana René Horáka ze Zlatých Hor. Bude následovat podpis smlouvy o dílo. Celý projekt by měl být hotov koncem května 2013.
    • O slavnosti Zvěstování Páně v pondělí 8. dubna je volný mešní úmysl.

• O velikonoční vigilii se při mši svaté vybralo celkem 2.318,- Kč. PBZ!
    • O neděli vzkříšení se při mši svaté vybralo na Arcibiskupský kněžský seminář celkem 1.112,- Kč. PBZ! Částka byla odselána na příslušný účet.
    • O requiové mši za paní Bronislavu Beranovou se plánovaná mešní sbírka nekonala.

• Sbírka při pohřební mši za pana Aloisa Ullmanna 27. března 2013 vynesla 1.600,- Kč. PBZ!
    • O Zeleném čtvrtku se při mši svaté vybralo celkem 300,- Kč. PBZ!
    • V Božím hrobu se vybírat zapomnělo. Případné dary na křesťany ve Svaté zemi může dát do pokladničky u východu z kostela.
    • O neděli Zmrtvýchvstání se vybralo celkem na Arcibiskupský kněžský seminář 2.850,- Kč. PBZ! Částka byla odeslána na příslušný účet.
    • Ve středu 10. dubna 2013 se koná první setkání s našimi prvokomunikanty v sakristii farního kostela sv. Mikuláše od 16:20.
    • V sobotu 20. dubna 2013 chtějí vstoupit do manželství v kostele sv. Vavřince v Nové Hradečné pan Vladimír Pinďura (Olomouc, Gorazdovo nám. 1042/12) a slečna Anna Riedlová (Šumvald 369).
    • Příští neděli odpoledne jedou ministranti na výlet do šternberského kláštera.

pdf Elektronická podoby platných Farních listů.

7. dubna – 14. dubna 2013

2. neděle velikonoční neboli o milosrdenství Páně