Ohlášky 21. 04. 2013 (Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka)

Vážení,

• O 3. neděli velikonoční se vybralo při mši svaté celkem 884,- Kč. Celý obnos byl poukázán na „svatopetrský haléř“.
    • V sobotu 20. dubna 2013 pokřtí za asistence otce Pavla malou Jasmínu Viktorii Annu Macounovou premonstrátský kněz, kaplan ze Svatého Kopečku Mgr. František Gorazd Krušina.
    • 16. dubna se narodila Janička Svobodová.
    • V sobotu 20. dubna 2013 jsme se rozloučili s paní Adolfínou Axmannovou z Plinkoutu. Věčné odpočinutí dej jí, Pane!
    • Na našich webových stránkách si můžete prohlédnout pěkný článek, v němž uveřejněme nalezený nákres z roku 1830, na kterém je navržen novogotický oltář našeho farního kostela.
    • V uplynulém týdnu navštívili farní úřad zástupci Muzea Novojičínska, s nimiž jsme se dohodli na spolupráci při pořádání vzpomínkových slavností na kardinála Skrbenského.
    • O 3. neděli velikonoční by věnován dar na restaurování sochy Vzkříšeného ve výši 3.250,- Kč. Celkem vybráno 6,4% z celkové částky. PBZ!
    • Prosím členy Ekonomické rady farnosti, aby se po nedělní mši svaté zastavili v sakristii k pětiminutovému zasedání.
    • V pondělí 22. dubna bude podepsána smlouva o dílo, týkající se opravy obvodových zdí areálu kostela sv. Bartoloměje a fary,  s firmou pana René Horáka ze Zlatých Hor, která vzešla vítězně z výběrového řízení. Do konce května tohoto roku by pak měly být práce hotovy.

• O 3. neděli postní se vybralo při mši svaté celkem 808,- Kč.
    • V paseckém sanatoriu bude v sobotu 9. března při mši svaté zastupovat P. Josef Janek.
    • V úterý 16. dubna se narodil do naší farnosti Tomášek Korotwitschka.
    • Děti k prvnímu svatému přijímání mají v pátek druhé setkání o svaté zpovědi

• O 3. neděli velikonoční se vybralo při mši svaté celkem 1.050,- Kč.
    • Adorační den Římskokatolické farnosti Šumvald připadá letos na středu 24. dubna.  Mše svatá bude slavena v 8h ráno, poté bude následovat adorace až do 17h, kdy otec Pavel udělí svátostné požehnání.  Poslední hodinu bude adorovat duchovní správce, k němž se připojí od 16:20 děti připravující se k prvnímu svatému přijímání.
    • Obec Šumvald poskytla naší farností dar z rozpočtu ve výši 30 tisíc Kč na výměnu starých věžních okenic. Upřímně děkujeme. Práce začnou, jakmile bude u konce schvalovací řízení na Odboru stavebním a územního plánování Městského úřadu Uničov.

pdf Elektronická verze tohoto dvojčísla.

21. – 28. dubna 2013

4. neděli velikonoční

Za Františka Axmanna a rodinu

Za Annu Švikruhovou, rodinu Habermanovou, rodiče z obou stran a vnučku

Pondělí po 4. neděli velikonoční

Za Dana a Martinu

Svátek sv. Vojtěcha, biskupa a mučedníka

Středa po 4. neděli velikonoční

Adorační den šumvaldské farnosti !

Za manžela Jiřího, syna, kamarádku Evu a její rodinu

ukončení adorace s našimi dětmi a svátostným požehnáním

Svátek sv. Marka, evangelisty

Adorace Nejsvětější svátosti oltářní, nešpory a svátostné požehnání