Ohlášky 28. dubna 2013: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

Vážení,

• Plánovaná sobotní schůzka biřmovanců 4. května tentokrát odpadá kvůli tomu, že otec Pavel má povinnosti v Olomouci v souvislosti s udělením vyznamenání panu Miloslavu Dubového ze Šumvaldu.
    • Nemocné navštívím tentokrát výjimečně o prvním pátku 3. května.

• O pohřební mši svaté za zesnulou Adolfínu Axmannovou z Plinkoutu se vybralo celkem 5.500,- Kč. PBZ!
    • O 4. neděli velikonoční se vybralo na křesťanské sdělovací prostředky při mši svaté celkem 1.852,- Kč. PBZ! Celý obnos byl poukázán na příslušný účet.
    • V pondělí 29. dubna navštíví náš farní kostel zvukař Rádia Proglas Jaroslav Topinka, aby předběžně přichystal přímý přenos slavnostní bohoslužby 9. června za účasti J. Emm. Dominika Duky.

• O 4. neděli velikonoční se vybralo na křesťanské sdělovací prostředky při mši svaté celkem 1.257,- Kč. PBZ! Celý obnos byl poukázán na příslušný účet.

• O 4. neděli velikonoční se vybralo na křesťanské sdělovací prostředky při mši svaté celkem 1.850,- Kč. PBZ! Celý obnos byl poukázán na příslušný účet.
    • V neděli 21. dubna proběhla přátelská návštěva šumvaldských ministrantů u sestry kapucínky Markéty Kubíčkové ve šternberském klášteře.
    • Dnes odpoledne se koná od 16h v našem farním kostele koncert. Účinkovat bude dechové kvinteto ve složení Otto Reipich - flétna,   Jan Souček - hoboj,   Jiří Javůrek - klarinet, Ondřej Šindelář - fagot,   Kateřina Javůrková - lesní roh.
    Zazní díla: 1.)  Antonína Rejchy:   Kvintet Es-dur Lento, Allegro moderato,  Scherzo. Allegro, Andante grazioso Finale. Allegro molto; 2.) Daria Milhauda: Suita pro dechový kvintet „Krb krále René" (výběr); 3.) Ference Farkase: Rané maďarské tance ze 17. století Intrada, Lassú, Lapockás tánc, Chorea, Ugrós.
    • Ve středu 1. května, o památce sv. Josefa Dělníka a současně státním svátku, zavítá do našeho farního kostela poutnická skupinka z Olomouce, která po mši svaté mimořádně v 9h bude pokračovat na Křížový Vrch. Večerní mše už odpadá.
    • Setkání dětí připravujících se na první svaté přijímání se uskuteční ve středu 1. května od 16:20.
    • V sobotu 4. května proběhne v katedrále sv. Václava v Olomouci od 10h slavnostní mše svatá ke cti sv. Jana Sarkandra, spojená s udílením medaili zasloužilým diecézanům. Letos tato čest připadne i panu kostelníkovi Miloslavu Dubovému.

pdf Farní listy v elektronické podobě

28. dubna – 5. května 2013

5. neděli velikonoční

Za Zdeňka Tužičku, rodiče, sourozence a dva švagry