Ohlášky 19. 05. a 26. 05. 2013: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

Vážení farníci,

• O této neděli vychází dvojčíslo Farních listů.
    • Římskokatolická farnost Dlouhá Loučka ve spolupráci s Obcí Dlouhá Loučka oznamuje, že jsou již nyní k prodeji lístky na blížící se vystoupení souboru Hradišťan pod uměleckým vedením Jiřího Pavlicy, které se má uskutečnit v pátek 7. června 2013 ve farním kostele sv. Bartoloměje v Dlouhé Loučce od 18h, a to na následujících místech: Obecní úřady v Dlouhé Loučce, Šumvaldě a Pasece, jakož i v Městském informačním centru Uničov (Masarykovo náměstí).
    • Dnes se koná při mších svatých sbírka na školy v arcidiecézi.
    • Ve středu 15. května se otec Pavel zúčastnil v dlouholoučském Kulturním domě besedy týkající se přípojky do chystaného obecního vodovodu.
    • Otec Pavel pobírá od pondělí 20. května do soboty 25. května dovolenou, bude pobývat služebně na kongresu katolického hnutí Cursillo ve Vídni. Mše svaté jsou během celého týdne, pochopitelně kromě neděle, zrušeny. Mši sv. sanatoriu v Pasece ale nerušíme.
    S případnými požadavky, jako je pohřeb, se laskavě obracejte po dobu mé dovolené na kolegy ve Šternberku (P. Mgr. Antonín Pechal, farář a místoděkan šternberský: tel. 731 621 117.
    Věřící jsou po dobu nepřítomnosti otce Pavla ve farnostech vřele vybízeni, aby se shromáždili k májovým pobožnostem.
    • Biřmovanci se setkají 1. června na faře v Dlouhé Loučce od 16h.
    • K prvnímu svatému přijímání vyprošujeme dětem především vytrvalost.

• O 7. neděli velikonoční se vybralo při mši svaté celkem 626,- Kč. PBZ!
    • V neděli 12. května věnovali drobní dárci celkem 200,- Kč na restaurování sochy Vzkříšeného. Zatím je tedy vybráno 7,63% z celkové ceny za práci.
    • V pondělí 13. května se při pohřební mši svaté od 14h za naši sestru Pavlu Ossosovou, roz. Surmovou, vybralo celkem 1.593,- Kč. PBZ!
    • Odpoledne ve 14 h se koná pouť ke cti sv. Jana Nepomuckého v Plinkoutě. Svátostné požehnání ve farním kostele proto odpadá.
    • Příští neděli 26. května slaví Horní Dlouhá Loučka hody Nejsvětější Trojice. V kapličce bude slaveno od 14h svátostné požehnání. Kvůli tomu svátostné požehnání ve farním kostele ve 14h odpadá.
    • V úterý 28. května přebere otec Pavel zrestaurovanou sochu Vzkříšeného v ateliéru paní M. Trizuljakové v Seničce na Hané.

• O 7. neděli velikonoční se vybralo při mši svaté celkem 710,- Kč. PBZ!
    • První zpověď našich prvokomunikandů se bude konat ve farním kostele sv. Kunhuty v Pasece v pátek 31. května od 16h. Této příležitosti mohou využít také jejich rodiče, křestní kmotři, příbuzní, ale i naši farníci, kteří chtějí dát dětem dobrý příklad v poctivém přistupování ke svaté zpovědi.
    • K prvnímu svatému přijímání v Pasece o slavnosti Těla a Krve Páně 2. června 2013 přistoupí tyto děti: Vojtěch a Matyáš Bolard, Ondřej Příhoda, Dominika Novotná, Miluše Janušová, Anna Petriščová, Tereza a Nikola Trhlíkovi.
    • Slavnost Těla a Krve Páně překládám v pasecké farnosti kvůli vhodnosti (první svaté přijímání) ze čtvrtku 30. května 2013 na neděli 2. června 2013.

• Ovládat současný obřad mše svaté v latině patří mezi dovednosti, které vyžaduje druhý vatikánský koncil, jemuž ležela na srdci reforma a následující obnovu bohoslužby; v duchu jeho konstituce o posvátné liturgii Sacrosanctum concilium si také naši biskupové přejí, aby věřící na mateřský jazyk církve nezapomínali. Latina se řadí mezi dědictví naší římské církve podobně jako jedinečné církevní právo, gregoriánský chorál nebo středověká filozofická tradice. Latina symbolicky umožňuje, abychom se cítili doma v kterémkoli římsko-katolickém kostele, po celém světě. Šumvaldští katolíci jsou právem hrdí na to, že náležejí do této velké rodiny církve. Děkuji členům šumvaldského kostelního sboru za nadšení, se kterým vzali za své oprašování této pozapomenuté dovednosti.
    • O 7. neděli velikonoční se vybralo při mši svaté celkem 1.100,- Kč. PBZ!
    • Při poutní mši svaté v Horní Sukolomi ke cti sv. patrona Jana Nepomuckého se vybralo celkem 470,- Kč. PBZ!
    • První svatá zpověď našich dětí ve středu 29. května od 16h. Této příležitosti mohou využít také jejich rodiče, křestní kmotři, příbuzní, ale i naši farníci, kteří chtějí dát dětem příklad v poctivém přistupování ke svaté zpovědi.
    • Slavnost Těla a Krve Páně překládám v šumvaldské farnosti kvůli vhodnosti (první svaté přijímání) ze čtvrtku 30. května 2013 na neděli 2. června 2013.
    • K prvnímu svatému přijímání v Šumvaldě o slavnosti Těla a Krve Páně 2. června 2013 přistoupí tyto děti: Tereza Maitnerová, Barbora Wiedermannová a Natálie Štěpaníková.

Elektronická verze Farních listů

19. – 26. května 2013

Slavnost Seslání Ducha svatého

Za rodiče Anastázii a KarlaŠkráčkovy a bratra Jaroslava