Ohlášky 02. 06. 2013: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

• Mezi památkami, které jsem ve Vídni navštívil, byl i dům Německého řádu, v němž se ukrývá nádherná gotická kaple, ale také řádová klenotnice.
    • V pondělí 27. května byla zřízena na faře v Dlouhé Loučce menší výstavka o životě kard. Lva Skrbenského z Hříště. Shlédnout ji budete moci kdykoli podle osobní domluvy. Se slavnsotní vernisáží se počítá o svatobartolomějských hodech.
    • Koncert Hradišťanu v pátek 7. června od 18h: zbývají ještě poslední lístky na Obecním úřadě v Dlouhé Loučce.
    • Kardinál Dominik Duka bude v Dlouhé Loučce v neděli 9. června od 10 h sloužit zádušní mši za kard. Lva Skrbenského z Hříště. Před požehnáním představí veřejnosti PhDr. Jitka Jonová, Th.D. svou monografii o baronu Skrbenském. Po požehnání odhalí J. E. D. Duka zrestaurovanou sochu Zmrtvýchvstalého připisovanou Jiřímu Heinzovi.
    Po bohoslužbě přijde vzácný host kard. Duka mezi lidi před kostel.
    Pohoštění formou guláše je připraveno pro všechny účastníky slavnosti.
    • Od 1. července nastupuje do Nové Hradečné nový farář, dosavadní kaplan ze Šternberka P. Mgr. Zdeněk Gerhard Klimeš. Těšíme se i na to, že navážeme na spolupráci při vydávání našich Farních listů. P. Vladimíru Mrázkovi, který vydávání Farních listů zatím zaštiťoval, vřele děkujeme a přejeme mu mnoho Božího požehnání do nového působiště v Kyjově.
    • Ve středu 5. června dopoledne navštívím jako obvykle nemocné se svatými svátostmi.
    • Ve středu 5. června uplyne 66 let od úmrtí P. ThDr. Jaroslava Studeného.

• Při requiové mši svaté za Luboše Gottwalda 17. května se vybralo celkem 379,- Kč. PBZ!
    • O slavnosti Seslání Ducha svatého v neděli 19. května se při mši svaté vybralo na církevní školství v arcidiecézi celkem 1.413,- Kč. PBZ! Celá částka byla zaslána na příslušný účet.
    • V Plinkoutě se o hodové mši ke cti sv. Jana Nepomuckého vybralo celkem na církevní školství v arcidiecézi 883,- Kč. PBZ! Celá částka byla odeslána na příslušný účet.
    • O slavnosti Nejsvětější Trojice 26. května se při mši svaté vybralo celkem 893,- Kč. PBZ!
    • Na restaurování sochy Zmrtvýchvstalého věnoval v neděli 26. května jistý dárce 200,- Kč. PBZ! V tuto chvíli je vybráno celkem 11,8% z celkové částky.
    • V sobotu 8. června se bude konat na hřbitově v Dlouhé Loučce uložení urny s popelem pana Ladislava Horňáka.
    • V neděli 9. června bude při pontifikální eucharistii koncelebrovat i pan farář. Pan kardinál Dominik Duka jako arcibiskup pražský a primas český bude mši obětovat za věčnou spásu svého někdejšího předchůdce kard. Lva Skrbenského z Hříště, u příležitosti 75 let od úmrtí. Pan farář bude však mši obětovat za zesnulého Josefa Hradilíka.

• O slavnosti Seslání Ducha svatého v neděli 19. května svatého se při mši svaté vybralo celkem na církevní školství v arcidiecézi 1.250,- Kč. PBZ! Celá částka byla odeslána na patřičný účet.
    • O slavnosti Nejsvětější Trojice se v neděli 26. května vybralo celkem 1400,- Kč. PBZ!
    • V pátek 31. května 2013 jsme se rozloučili s naší sestrou paní Bohumilou Randuchovou. RIP!
    • Na přání farníků přesunujeme středeční mši svatou na 18h.
    • Druhé řádné zasedání Ekonomické rady Římskokatolické farnosti v Šumvaldě se uskuteční v domě pana Ing. Dušana Kyselého ve středu od 18:45.

• O slavnosti Seslání Ducha svatého v neděli 19. května se při mši svaté vybralo celkem na církevní školství v arcidiecézi 1.474,- Kč. PBZ! Celá částka byla odeslána na patřičný účet.
    • O slavnosti Nejsvětější Trojice se v neděli 26. května vybralo při mši svaté celkem 1.229,- Kč. PBZ!
    • Dnes dopoledne při mši svaté přistoupí děti k prvnímu svatému přijímání.
    • Dnes odpoledne se koná ve farním kostele sv. Kunhuty od 14h světová adorace s papežem. Zvány jsou hlavně děti, které poprvé přijaly Pána Ježíše v Nejsvětější svátosti oltářní.
    • V pátek 7. června, o slavnosti Nejsvětějšího Srdce Páně, se bude konat eucharistický výstav. Následovat bude smírná pobožnost a svátostné požehnání.
    • Ranní mše o slavnosti Nejsvětějšího Srdce Páně se bude konat výjimečně v 6:30! Důvodem nejsou jen dopolední přijímací zkoušky otce Pavla do doktorandského studijního programu na CMTF UP v Olomouci, nýbrž i odpolední koncert Hradišťanu v Dlouhé Loučce.
    • S ohledem na nedělní oslavy v Dlouhé Loučce bude jistě vhodné umožnit paseckým farníkům, aby se mohli zúčastnit liturgie slavené nástupcem apoštolů kardinálem Dominikem Dukou. Z toho důvodu zcela výjimečně nebude sloužena nedělní mše ve farním kostele; v sobotu 8. června, v předvečer, bude v 17h obětována u Sv. Kunhuty Eucharistie s nedělní platností. Této možnosti kéž využijí hlavně nemocní či hůře pohybliví farníci.
    • Nácvik ministrantů na pontifikální bohoslužbu v Dlouhé Loučce ve farním kostele sv. Bartoloměje pod vedením bohoslovce olomoucké arcidiecéze ctihodného pána Jakuba Zeliny začne od 18h.
    • Ministranti mohou přenocovat ze soboty na neděli na faře. S sebou spacák a karimatku a … dobrou náladu.

pdf Elektronická verze Farních listů.

2. – 9. června 2013

Za rodiče Škráčkovy a Horňákovy a celou rodinu

Slavnost Těla a Krve Páně

Za rodinu Františka Konečného a rodinu Jana Honiga

(s prvním svatým přijímáním)

(s prvním svatým přijímáním)

světová adorace s papežem

Památka sv. Karla Lwangy a druhů, mučedníků

Za rodinu Šašinkovou

Úterý 9. týdne v liturgickém mezidobí

Památka sv. Bonifáce, biskupa a mučedníka

18:00 !

Za Marii Jordovou, manžela, dceru, 2 syny, vnučku a rodiče

Památka sv. Pavlíny, panny a mučednice, spolupatronky metropolitního chrámu a celé arcidiecéze

adorace Nejsvětější svátosti oltářní, nešpory a svátostné požehnání

svatý růženec

Slavnost Nejsvětějšího Srdce Ježíšova

6:30 !

Památka Neposkvrněného Srdce Panny Marie

Paseka - sanatorium

Za farníky (s nedělní platností)

Kard. Dominik Duka: za + kard. Lva Skbenského, svobodného pána z Hříště, emerritního arcibiskupa olomouckého

P. Pavel Hödl: za Josefa Hradilíka.

Za Martina a Janu