Ohlášky 23. 06. 2013: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

Vážení,

• V neděli 30. června 2013 si připomíná kard. Lva Skrbenského z Hříště i jeho rodiště. V Kuníně bude slavit J. Exc. Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký a metropolita moravský, od 15h mši svatou v kostele Povýšení sv. Kříže. Poté bude následovat vernisáž velké výstavy o našem oslavenci pod názvem „Lev oděný v purpuru“, na niž jsme zapůjčili také pohřební paramenta, jež věnoval naší farnosti velmistr a arcivévoda Evžen Habsburský. Za naši farnost se oslav v Kuníně zúčastní otec Pavel.
    • Školního výletu v pondělí 17. června 2013 se zúčastnilo celkem 8 dětí ze Šumvaldu, 5 z Paseky, dospělých včetně otce Pavla bylo 7 osob. Celkové náklady (5.135,- Kč) byly pokryty díky poplatku (dítě po 180,- Kč, dospělý po 280,- Kč) a příspěvku farnosti (96,- Kč na 1 dítě).
    Školním výletem jsme zakončili i letošní výuku katolického náboženství. Přihlášky do příštího roku bude možno podávat k rukám otce Pavla, anebo ředitelů škol.

• V neděli 16. června 2013, o 11. neděli v liturgickém mezidobí, se při mši svaté vybralo celkem 1.350,- Kč. PBZ!
    • Při pohřební mši svaté za zesnulou Zuzanu Horáčkovou, roz. Matejdesovou, v neděli 16. června 2013, se vybralo celkem 3.676,- Kč. PBZ!
    • Na restaurování sochy Zmrtvýchvstalého věnovala firma Farmak se sídlem v Olomouci 5.000,- Kč. PBZ! V tuto chvíli je vybráno na daný účel 43,73% z celkové ceny.
    • V pondělí 24. června, o slavnosti Narození sv. Jana Křtitele, se mše svatá přesouvá na 8h, protože dopoledne otec Pavel odjíždí na jednodenní cestu do kláštera ve Vyšším Brodě.
    • Ve středu 19. června 2013 byla odevzdána závěrečná zpráva z projektu „oprava obvodových zdí okolo areálu kostela atd.“.

• O poutní mši svaté ke cti sv. Antonína v Břevenci se vybralo 15. června celkem 950,- Kč. PBZ!
    • V neděli 16. června 2013, o 11. neděli v liturgickém mezidobí, se při mši svaté vybralo celkem 950,- Kč. PBZ!
    • Ve čtvrtek 20. června jsme se při pohřební mši svaté rozloučili se zesnulou Boženou Kokoškovou, roz. Babikovou (Šumvald 86), poté bylo její tělo uloženo ke slavnému vzkříšení na místním hřbitově.

• O poutní mši svaté ke cti sv. Antonína na Karlově se vybralo 15. června celkem 1.472,- Kč. PBZ!
    • V neděli 16. června 2013, o 11. neděli v liturgickém mezidobí, se při mši svaté vybralo celkem 1.354,- Kč. PBZ!

Elektronická verze Farních listů

23. – 30. června 2013

Za Jaromíra Grussa, manželku a rodiče z obou stran

Za + manžela Karla a + dceru Ludmilu (následuje křest Tomáše Korotwitschky)