Ohlášky 11. 08. 2013: Dlouhá Loučka, Šumvald, Paseka

• Dnes se koná pouť v Nové Hradečné ke cti sv. Vavřince.
    • Příští neděli se koná pouť v Uničově ke cti Panny Marie Nanebevzaté.
    • Protože je slavnost Nanebevzetí Panny Marie zasvěceným svátkem ve všeobecné církvi, vynasnažme se tohoto dne, nebo alespoň v předvečer, účastnit se mše svaté (viz vigiliární eucharistická bohoslužba v Šumvaldě), i když nejsme v českých zemích vázáni ve svědomí. Totoéž platí i o svátečním odpočinku.
    • Dnes odpoledne odjíždí otec Pavel na duchovní cvičení do Lomce u Vodňan a vrací se v sobotu 17. srpna vpoledne. Myslete na svého kněze, aby načerpal do dalšího školního roku dostatek duhovních sil. Děkuji.
    V této souvislosti nepřehlédněte, prosím, drobných změn v pořadu bohoslužeb. V případě nouze se laskavě obracejte na farní úřad do Šternberska.

• 4. srpna 2013, o 18. neděli v liturgickém mezidobí, se při mši svaté vybralo celkem 1.076,- Kč. PBZ!
    Ve středu 7. srpna 2013 proběhla v Dlouhé Loučce úspěšná kontrola projektu "obnova zdí okolo farního kostela" ze strany Státního zemědělského intervenčního fodnu.
    • V sobotu 17. srpna 2013 se rozloučíme při pohřební mši svaté ve 14h s panem Karlem Axmannem z Dlouhé Loučky. Poté bude jeho tělo uloženo ke slavnému vzkříšení na místním hřbitově. Ať odpočívá v pokoji.
    • Římskokatolická farnost Dlouhá Loučka bude prožívat v neděli adorační den. Po mši svaté v 7:45 otec Pavel vystaví velebnou svátost. Ve 14h P. Pavel uzavře moderovanou adorací (bude trvat déle než obvyklé svátostné požehnání, zhruba jednu hodinu). Ochotní farníci ať se velkoryse zapíší do adoračních stráží do připraveného tiskopisu. I na našich vytrvalých modlitbách záleží duchovní blaho naší arcidiecíze, jakož i naší farnosti. Otec Pavel minulý rok musel adorovat tři hodiny v kostele sám, protože se nenašlo dost lidí, kteří by se přišli pomodlit. Za své farníky adoroval rád. V neděli dopoledne je ale otec Pavel jako ostatní faráři na bohoslužbách a není v jeho moci být současně na dvou místech a své farníky zastoupit. Připomínám, že adorační den je nástroj posvěcení naší arcidiecéze, který už před dlouhými lety nařídil svou autoritou otec arcibiskup. Vyjděme vstříc jeho požadavku.

• O 18. neděli v liturgickém mezidobí, 4. srpna 2013, se při mši svaté vybralo celkem 1.164,- PBZ!
    • Ve středu 14. srpna 2013 bude při mši svaté v 18h zatupovat P. Mgr. Antonín Pechal, místoděkan šternberský a farář šternberský.
    · Středeční večerní mše svatá 14. srpna bude sloužena z formuláře slavnosti Nanebevzetí Panny Marie. Kdo by si chtěl nechat požehnat květiny nebo léčivé byliny, ať si je přinese do kostela.

• 4. srpna 2013, o 18. neděli v liturgickém mezidobí, se při mši svaté vybralo celkem 604,- Kč. PBZ!
    • Na pátek 16. srpna 2013 připadá adorační den Římskokatolické farnosti Paseka, jehož se, Bohu žel, nebude moci letos zúčastnit otec Pavel. Své milé farníky prosím, aby se velkodušně spojili v modlitbě za naši arcidiecézi, vždyť budeme adorovat tento den v jejím jménu. V 9h bude vystavena Nejsvětější svátost oltářní. 16:45 uzavře adoraci svátostným požehnáním P. Mgr. Antonín Pechal, místoděkan šternberský a farář litovelský. Od 17h bude otec Antonín slavit mši svatou. V kostele musí být během adorace vždy přítomna alespoň jedna osoba. Ochotní modlitebníci zapište se, prosím, do příslušného tiskopisu. Připomínám, že adorační den je nástroj posvěcení naší arcidiecéze, který už před dlouhými lety nařídil svou autoritou otec arcibiskup. Vyjděme vstříc jeho požadavku.
    • V paseckém sanatoriu bude zastupovat v sobotu 17. srpna 2013 při mši svaté od 12:30 P. Mgr. Josef Rosenberg, farář litovelský.

11. – 18. srpna 2013

Za rodinu Tomisovou a babičku Vorlovou

Za Boží pomoc a ochranu pro * rodinu

Pondělí 19. týdne v liturgickém mezidobí