Ohlášky 22. 12. 2013: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

Moji drazí farníci, lidé dobré vůle!

• Dnes, o 4. neděli adventní, máme tradiční příležitost přistoupit ke svátosti smíření u jiných kněží ve Šternberku od 14h.
    • Od čtvrtku 26. prosince do soboty 28. prosince 2013 pobírá otec Pavel řádnou dovolenou. Věnujte proto laskavě pozornost drobným změnám v pořadu bohoslužeb.
    • Prvními nešporami slavnosti Narození Páně se vstupuje do vánoční doby. Zároveň začíná běžet oktáv Narození Páně, končící slavností Matky Boží Panny Marie, 1. ledna 2014.
    • V uplynulém týdnu, v úterý 17. prosince 2013, oslavil 77 let vládnoucí (a sloužící) papež František.
    Deus, qui in apostoli Petri successione famulum tuum Franciscum, elegisti totius gregis esse pastorem, supplicantem populum intuere propitius, et praesta, ut, qui Christi vices gerit in terris, fratres confirmet, et omnis Ecclesia cum ipso communicet in vinculo unitatis, amoris et pacis, quatenus in te, animarum pastore, omnes veritatem et vitam assequamur aeternam.
    Bože, tys povolal svého služebníka Františka, aby jako nástupce apoštola Petra vedl tvůj lid; dávej mu sílu, aby věrně plnil, čím ho Kristus pověřil, a posiloval své bratry, a celá církev ať je s ním spojena poutem jednoty, lásky a pokoje, abychom pod jeho vedením směřovali k tobě a u tebe dosáhli plnosti pravdy a života.

• V neděli 15. prosince 2013, o 3. neděli adventní, se při mši svaté vybralo celkem 845,- Kč. PBZ!
    • 24. prosince 2013, o „půlnoční“, není dosud zadán úmysl mše sv.
    • Čtvrteční mši 26. prosince 2013, o svátku sv. Štěpána, prvomučedníka, v oktávu Narození Páně, bude mši svatou otec Pavel slavit v 8h!

• O pohřební mši svaté za Zdeňka Maitnera se vybralo celkem 2.400,- Kč. PBZ!
    • V neděli 15. prosince 2013, o 3. neděli adventní, se při mši svaté vybralo celkem 1.150,- Kč. PBZ!
    • V pondělí 16. prosince 2013 bylo odstraněno rachocení našich varhan, které se ozývalo při vypouštění měchu. Uvedený hudební nástroj je i nadále ve špatném stavu a hledají se finanční zdroje k jejich obnově.
    • Ve čtvrtek 19. prosince 2013 jsme se při pohřební mši svaté ve 14h rozloučili se zesnulou sestrou Marií Dubovou.

• V neděli 15. prosince 2013, o 3. neděli adventní, se při mši svaté vybralo celkem 705,- Kč. PBZ!
    • 24. prosince 2013, o „půlnoční“, není dosud zadán úmysl mše sv.
    • Páteční mše svatá 26. prosince 2013 kvůli dovolené otce Pavla odpadá.
    • V sobotu 28. prosince 2013 odpadá jako loni mše sv. v paseckém sanatoriu.
    • Příští neděli 29. prosince 2013, o svátku sv. Rodiny, přijme svatý křest Tomáš Antonín Bolard.

22. – 29. prosince 2013

4. neděle adventní

Za rodiče Konečné, sestru a 3 její syny

Za Růženu Smékalovou, manžela a celou * i + rodinu