Ohlášky 16. 02. 2014: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

• Oznamujeme, že i letos mohou naši ministranti vyrazit s otci Pavlem, Kájou, Martinem, Františkem, s bohoslovci Arcibiskupského kněžského semináře, kuchařkami z Lidečka a dalším důvěrně známým personálem na arcidiecézní ministrantský tábor, tentokrát do Nitry. Tábor proběhne ve dnech 14. až 17. července 2014. Přihlášky je nutno podat co nejdříve P. Martinu Vévodovi mailem nebo běžnou poštou (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Z našich farností se dosud přihlásil 1 ministrant.
    • V návaznosti na svátek Stolce svatého Petra vyhlašuje na příští neděli, tj. 23. února 2014, náš otec arcibiskup obvyklou sbírku na tzv. svatopetrský haléř, z jehož výtěžku papež může přispívat ve světě tam, kde je toho naléhavě potřeba. Loni se na tento účel v arcidiecézi olomoucké vybralo 2,606.200,- Kč.
    • 16. února si připomínáme úmrtí, tedy narození pro nebe, sv. Konstantina Filozofa, našeho věrozvěsta, k němuž došlo v Římě.

• Při pohřební mši svaté v sobotu 15. února 2014 od 10h jsme se rozloučili ve farním kostele sv. Bartoloměje s naším farníkem Františkem Kovaříkem.
    • O 5. neděli v liturgickém mezidobí, 9. února 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.012,- Kč. PBZ!
    • V pokladničce u „černouška“ se nastřádalo v průběhu Vánoc a svátcích 550,- Kč. PBZ!
    • V úterý 18. února si připomínáme 28 let od úmrtí P. ThDr. Vladimíra Kryštovského.
    • V sobotu 22. února 2014, o svátku Stolce svatého apoštola Petra, přijme svatý křest ve farním kostele sv. Bartoloměje David Podvolecký z Dlouhé Loučky.

• O 5. neděli v liturgickém mezidobí, 9. února 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.050,- Kč. PBZ!

• O 5. neděli v liturgickém mezidobí, 9. února 2014, se při mši svaté vybralo celkem 807,- Kč. PBZ!

Farní bulletin č. 6 je ke stažení zde:

16. – 23. února 2014

Za ++ Jana a Annu Heinzlovy, * a + rodinu

Za Marii a Emila Lachnitovy a snachu (s pomazáním nemocných)

Pondělí 6. týdne v liturgickém mezidobí

Za rodiče Vojtkovy

Úterý 6. týdne v liturgickém mezidobí

Středa 6. týdne v liturgickém mezidobí

Čtvrtek 6. týdne v liturgickém mezidobí

výstav velebné svátosti, tichá adorace, nešpory, svátostné požehnání

svatý růženec

Pátek 6. týdne v liturgickém mezidobí