Ohlášky 06. 04. 2014: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

• V uplynulých dvou týdnech proběhly pravidelné revize hasičských přístrojů, k likvidaci některých vysloužilých a pořízení nových.
    • V pondělí vzpomeňme v modlitbě na otce arcibiskupa Jana Graubnera a jeho pomocného biskupa Josefa Hrdličku, oba si totiž připomínají výroční den svého biskupského svěcení . 7. dubna 1990 na ně vložil ruce František Vaňák, arcibiskup olomoucký a metropolita moravský; spolusvětiteli byl Vojtěch Cikrle, biskup brněnský, a Karel Otčenášek, královéhradecký biskup.
    • V úterý 8. dubna 2014 bude skládat věčné sliby sr. Magdaléna ve šternberském klášteře kapucínek.

• O 4. neděli postní, 30. března 2014, se při mši svaté vybralo 820,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • V sobotu 5. dubna 2014 jsme se při mši svaté od 14h rozloučili s paní Hermínou Babíkovou z Dlouhé Loučky.
    • Byla provedena revize zvonů na věži našeho farního kostela. Zároveň byla odstraněna závada na jednom z ciferníků (na východní straně).
    • V našem farním kostele se začalo pravidelně větrat. Minulý týden se provádělo na barometru umístěném v sakristii měření vnitřní vlhkosti, a to vždy ráno při otevření kostela a večer při uzamčení kostela. Z dat plyne, že díky větrání dochází k postupnému poklesu vlhkosti, průměrně o 20%! Dobře míněné obavy některých starostlivých farníků z vlhnutí interiéru zapříčiněného větráním jsou spíše pocitového rázu. Výsledky měření mohu osobně poskytnout žadatelům k nahlédnutí. V těchto dnech se otec Pavel snaží za odborné pomoci stanovit optimální způsob větrání, resp. ohřívání kostela.

• O 4. neděli postní, 30. března 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.500,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • V pátek 4. dubna 2014 jsme se při mši svaté od 14h rozloučili s panem Vilém Schwanzerem ze Šumvaldu.
    • Odbor výstavby a územního plánování se, k naší lítosti, usnesl nevyhovět naší, pracně uspořádané a namáhavě doložené, žádosti o dotaci na šumvaldské varhany z programu na drobré kulturní památky pro obce s rozšířenou působností. Tím se práce na tomto vzácném stroji opět posouvají donedohledna.

• O 4. neděli postní, 30. března 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.750,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • O dnešní neděli přijímá třetí skrutinium Pavel Peřina z Paseky.
    • V sobotu 12. dubna přijede v 8h zpovídat do farního kostela sv. Kunhuty P. Pawel Zaczyk, kaplan ze Šternberka.

Novinky pro farní rodinky ke stažení zde

6. – 13. dubna 2014

5. neděle postní

Za + Františka Libicha