Ohlášky 20. 07. 2014: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

Milí farníci,

zveřejňuji nové ohlášky s pořadem bohoslužeb

• Arcidiecézní ministrantský tábor, jehož se zúčastnila spolu s otcem Pavlem i trojka našich ministrantů, i letos dopadl výborně. Snímky jsou k nahlédnutí na našich úředních webových stránkách.
    Bydleli jsme na kalvárském kopci v Nitře, v domě, který patří misijní Společnosti Božího slova. V pondělí jsme se zastavili na poutním místě Skalka (u Trenčína), spojeném s hlavními patrony místní diecéze Svoradem a Baňadikem. V úterý jsme si důsledněji prošli pamětihodnosti Nitry, zvláště hradu, a navečer jsme opékali. Ve středu jsme zavítali do Bojnice, kde si menší část chlapců prohlédla zámek, ostatní byli v ZOO. Ve čtvrtek po mši svaté a prohlídce pozoruhodného misionářského muzea jsme vyrazili domů na Moravu. Po cestě jsme se ještě zastavili na Čachtickém hradu. Příští rok, dá-li Pán, pojedeme do želivského kláštera.
    Více podrobností líčí účastník pouti, jeden z vedoucích a animátor her Vojtěch Hýbl, pastorační asistent v Drahotuších.

• O slavnosti sv. Cyrila, mnicha, a Metoděje, biskupa, se při mši svaté v sobotu 5. července 2014 vybralo celkem 520,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • O 14. neděli v liturgickém mezidobí, 6. července 2014, se při mši svaté vybralo celkem 600,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • O 15. neděli v liturgickém mezidobí, 13. července 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.560,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • Při requiové mši svaté za paní Vlastu Vojtkovou, r. Konečnou, v neděli 13. července 2014, se vybralo celkem 7.317,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • Upřímně zvu všechny občany jako farář k účasti na zádušní mši svaté za padlé české vojáky v Afghánistánu, která se bude konat v kostele sv. Bartoloměje v Dlouhé Loučce v pondělí 21. července 2014 od 18h. Ať odpočívají v pokoji!
    •  V sobotu 26. července 2014 ve 14h přijmou svatý křest ve filiální kapli sv. Floriána (či Panny Marie, dle jiných katalogů arcidiecéze olomoucké) Florián Adamík ze Šternberka a Arnošt Vitešník ze Šumvaldu.

• O slavnosti sv. Cyrila, mnicha, a Metoděje, biskupa, v sobotu 5. července 2014, se při mši svaté vybralo celkem 350,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • O 14. neděli v liturgickém mezidobí, 6. července 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.650,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • V sobotu 26. července 2014 se koná od 14h poutní mše sv. ke cti sv. Anny v Horní kapli.

• O slavnosti sv. Cyrila, mnicha, a Metoděje, biskupa, v sobotu 5. července 2014, se při mši svaté vybralo celkem 495,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • O 14. neděli v liturgickém mezidobí, 6. července 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.069,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • O 15. neděli v liturgickém mezidobí, 13. července 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.409,- Kč. Pán Bůh zaplať!

Následují Novinky pro farní rodinky ke stažení.

20. – 27. července 2014

Za ++ Karla a Štěpánku Hradilíkovy, ++ sourozence a * i + rodinu

Za Jaromíra Grusa, manželku Drahomíru a rodiče z obou stran

Pondělí 16. týdne v liturgickém mezidobí