Ohlášky 7.9.2014: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

Chcete-li se obeznámit s tím, jak proběhl školní výlet na Svatého Antoníčka a na Velehrad, a prohlédnout si pěkné snímky, nahlédněte do naší fotogalerie.

• Rodičům našich školáků připomínám, že je naléhavé, kvůli přípravě školního rozvrhu hodin, urychlené podání přihlášek do římskokatolického náboženství. Otec Pavel je letos připraven vyučovat vyšší stupeň na faře v Dlouhé Loučce. Další možnost mají starší školáci a studenti také na faře v Uničově.
    • Od první zářijové neděle, tj. 07.09.2014, je možno u otce Pavla zapisovat úmysly mší svatých. Pozor změna: budeme zapisovat jen na první pololetí kalendářního roku 2015! Kvůli zvýšenému zájmu o termíny volných mešních intencí vypisuji poslední neděle a jiné sváteční dny spojené obyčejně s pracovním volnem ještě v tomto roce, o kterých nejsou ještě zadány žádné zvláštní úmysly: neděle 7. prosince 2014 (Dlouhá Loučka a Paseka), neděle 14. prosince 2014 (Dlouhá Loučka a Paseka), neděle 21. prosince 2014 (Dlouhá Loučka a Paseka), středa 24. prosince 2014 (Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka), čtvrtek 25. prosince 2014 (Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka), pátek 26, prosince 2014 (Paseka), neděle 28. prosince 2014 (Dlouhá Loučka a Paseka).
    • V neděli 14. září 2014 si připomeneme 23 let od úmrtí Mons. ThDr. Františka Vaňáka, arcibiskupa olomouckého a metropolity moravského.
    • Dnes odpoledne slaví otec Pavel mši svatou dle Římského misálu vydaného papežem Janem XXIII. roku 1963 („tridentská mše“) v kostele Neposkvrněného Početí Panny Marie v Olomouci (jde v současnosti o konventní kostel otců dominikánů). Případní zájemci se mohou přidat do jeho vozu.

• O 22. neděli v liturgickém mezidobí, 17. srpna 2014, se při mši svaté vybralo celkem 891,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • V úterý 2. září 2014 jsme se ve farním kostele sv. Bartoloměje rozloučili při requiové mši  s naší zesnulou sestrou, paní Annou Jořenkovou. Ať odpočívá v pokoji! Výnos sbírky činil 3.800,- Kč.

• O 22. neděli v liturgickém mezidobí, 31. srpna 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.700,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • V pondělí 8. září 2014 pořádá Klub přátel hudby v našem kostele houslovy koncert Ivana Ženatého. Prosíme přítomné věřící, aby před započetím vystoupení taktně napomenuli nezdvořilé účastníky, kteří si povídají (někdy opravdu nahlas), bez ohledu na posvátnost místa či alespoň bez ohledu na city těch, jimž jsou tato místa svatá. Kostel zůstává kostelem, nikoli koncertní síní!

• O 22. neděli v liturgickém mezidobí, 31. srpna 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.024,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • V pondělí 1. září 2014 proběhla konzultace s paní Ing. Neckářovou na Národním památkovém úřadě, jejímž předmětem byla podoba nových lavic do farního kostela sv. Kunhuty.
    • V sobotu 13. září 2014, v předvečer svátku Povýšení sv. Kříže, bude slavena mše sv. výjimečně v kapli Povýšení (nebo přesněji dle staršího římského kalendáře Nalezení) sv. Kříže v areálu paseckého sanatoria, nikoli v jídelně I. oddělení. Pro farníky se nabízí po dlouhé době další příležitost nahlédnout dovnitř.
    • V neděli 14. září 2014 nebude slavena mše sv. z formuláře o Povýšení sv. Kříže, ale o sv. Kunhutě, patronky našeho farního kostela. Protože jde o pasecké hody, využijte příležitosti k získání plnomcných odpustků.

Novinky pro farní rodinky ke stažení .

7. – 14. září 2014

Za manžele Hubáčkovy a syna Zdenka

na poděkování za úrodu

Svátek Narození Panny Marie