Ohlášky 14.09.14: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

ve fotogaleriích najdete několik snímů z arcidiecézní ministrantské poutě 2014 v Kroměříži. Celým programem se vinula rytířská tematika. Naši ministranti mohou průběžné sledovat akce pořádané v naší arcidiecéze zvláště pro ně na těchto stránkách.

• Příští neděli dává otec Pavel duchovní obnovu katolickému hnutí Cursillo na Gruni (Staré Hamry). Při nedělních bohoslužbách bude zastupován P. Bohumírem Vitáskem, proboštem Metropolitní kapituly u Sv. Václava v Olomouci, kterého už znáte z dřívějších let. Můžete se ho zeptat na jeho službu v Arcidiecézní charitě a o nemocné, hlavně ve Fakultní nemocnici Olomouc.

• O 23. neděli v liturgickém mezidobí, 17. srpna 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.010,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • Dnes odpoledne ve 14h se bude konat ve farním kostele svátostné požehnání, na jehož závěru budou moci věřící uctít ostatky svatého kříže.
    • V pondělí 15. září jedeme na pouť k Panně Marii Bolestné do Jívové. Proto se ve farním kostele mše sv. slavit výjimečně nebude.

• O 23. neděli v liturgickém mezidobí, 7. září 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.500,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • Oznamuji, že v sobotu 27. září 2014 chtějí uzavřít ve 12h ve farním kostele sv. Mikuláše v Šumvaldě sňatek pan Marek Vyhnálek ze Šumperka a slečna Pavlína Dubová ze Šumvaldu.
    • První hodina náboženství na místní ZŠ se bude konat v pátek od 12:15 do 13:00. Jejím hlavním úkolem bude dohodnout se na čase výuky, který by nejlépe vyhovoval všem přihlášeným žákům. Dále se upřesní, jaké pomůcky se budou užívat a jiné důležité organizační záležitosti. Z toho důvodu prosím, aby přišli i starší žáci, kteří už nechtějí navštěvovat „nábožko“ s dětmi z prvního stupně. Laskavě žádám rodiče, aby dětem osobně připomněli, že mají v pátek dorazit do učebny vedle ředitelny.

• V neděli 7. září 2014, se při mši svaté vybralo celkem 2.355,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • V pátek 19. září 2014 překládám mši sv. na 8h kvůli odpolednímu odjezdu do Beskyd.
    • V sanatoriu mě bude v sobotu 20. září 2014 zastupovat kolega ze Šternberka.
    • Výuka katolického náboženství pro pasecké děti nebude v tomto školním roce probíhat na místní ZŠ, přihlášeným se však nabídnou alternativní možnosti. Prosím rodiče, aby mě v této věci kontaktovali.

Novinky pro farní rodinky ke stažení.

14. – 21. září 2014

Svátek Povýšení sv. Kříže

Za * a + rodinu Kropáčovou a Hebnarovou

Za P. Romualda Filipa, sestru Anežku a sourozence