Ohlášky 21.09.2014: Dlouhá Loučka, Šumvald, Paseka

• Na neděli 28. září 2014 připadá výroční den jmenování Mons. Jana Graubnera arcibiskupem olomouckým (1992).
    • Papež František vyhlásil na neděli 28. září 2014 modlitební den za mimořádný biskupský synod o rodině. Poslechněme jeho výzvu a prosme Boha, aby církev nacházela prostředky, jak pomáhat ve složitých rodinných situacích a současně aby zůstala věrná zvejené víře o nerozlučitelnosti manželské svátosti.
    • Na tentýž den připadá i úmrtí papeže Jana Pavla I. (1978).
    • O slavnosti sv. Václava se koná také 10. pouť veřejných činitelů do svatováclavské katedrály v Olomouci. Mše sv., kterou má slavit Mons. Josef Hrdlička, světicí biskup olomoucký, začíná v 10h. Organizátory jsou Ing. Marian Jurečka, ministr zemědělství České republiky a první místopředseda KDÚ-ČSL, RNDr. Ladislav Šnevajs, náměstek primátora Olomouce a Mgr. Ivo Slavotínek, předseda okresního výboru KDÚ-ČSL.
    • Od této neděle si budete moci v sakristii našich farních kostelů zakoupit kalendář šternberského děkanátu na kalendářní rok 2015. Jeho cena je 50,- Kč.
    • Arcibiskupství olomoucké nabízí, se zvláštním doporučením Mons. Jana Graubnera, obrazovou knihu o dějinách a současnosti naší arcidiecéze „Země posvěcená“ v ceně 100,- Kč za 1ks.
    • Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký a metropolita moravský, svolává všechny členy ekonomických rad farností na poradu, která se pod jeho předsednictvím uskuteční ve čtvrtek 2. října 2014 od 18h v paláci arcibiskupské kurie v Olomouci. Ten, kdo se nebude moci zúčastnit, ať to zavčasu oznámí otci Pavlovi. Předmětem zasedání budou „církevní restituce“ a modely hospodaření v Arcidiecézi olomoucké.
    • Připomínám, že probíhá zápis mešních úmyslu na 1. pololetí kalendářního roku 2015!

• O svátku Povýšení sv. Kříže, v neděli 14. září 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.060,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • V minulém týdnu se podařilo přelíčit nestoudné kresby na zdech našeho farního kostela.
    • Protože chceme vyjít vstříc přání otce arcibiskupa, budeme se modlit za mír ve světě ve čtvrtek před prvním pátkem během obvyklé čtvrteční eucharistické adorace. Před nešporami se bude konat úkon zasvěcení Nejsvětějšímu Srdci Páně. Doporučuji vykonat tento den nějaký skutek odříkání.
    • Ekonomická rada Římskokatolické farnosti Dlouhá Loučka se sejde zvlášť ve čtvrtek 2. října 2014 v Olomouci po skončení zasedání na arcibiskupské kurii ke krátké poradě.

• O svátku Povýšení sv. Kříže, v neděli 14. září 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.000,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • Zájemci o fotografie s poutí ke Sv. Anně na Horním konci a s podobiznou zesnulého P. Antonína Kryla se mohou pro ně zastavit v sakristii.
    • Za mír ve světě se budeme modlívat každou středu před prvním pátkem při eucharistické adoraci. Kněz vystaví hodinu přede mší velebnou svátost k tichému klanění a odebere se do zpovědnice. Adoraci pak ukončí zasvěcením Nejsvětějšímu Srdci Páně. Doporučuji vykonat tento den i nějaký skutek odříkání.

• O svátku Povýšení sv. Kříže, v neděli 14. září 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.055,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • V pátek 19. září 2014 se konala ve farním kostele sv. Kunhuty v Pasece pravoslavná panychida pana Františka Levého (bytem Paseka 2). Večnaja pamjať! – Ať odpočívá v pokoji!
    • Za mír ve světě se budeme modlívat o prvním pátku při obvyklé eucharistické adoraci, završené úkonem zasvěcení Nejsvětějšímu Srdci Páně. Doporučuji vykonat tento den i nějaký skutek odříkání.
    • Do naší vsi se přistěhoval s rodinou mladý katolický kněz. Jmenuje se Dominik Girašek. Působí jako duchovní správce v Řeckokatolické farnosti se sídlem v Ostravě. Stará se o věřící byzantského obřadu v okresech Ostrava-město, Nový Jičín a Vsetín. Chtěl bych tohoto bratra v Kristově kněžství srdečně přivítat v naší farnosti. Ať se mu tu líbí! Budu rád, když občas zavítá i do našeho kostela, např. jako hostující zpovědník. Může také bez překážek zaopatřit umírajícího. Bohoslužbám v římském obřadu jako řeckokatolický kněz ale zatím nemůže. K tomu by bylo zapotřebí zvláštního souhlasu arcibiskupa olomouckého i apoštolské exarchy v Praze. I když řeckokatolická církev slaví své obřady jinak než my a dovoluje odlišné zvyklosti (např. ženaté kněžstvo), sdílí s námi tutéž víru a je v jednotě s římským stolcem. Mezi řeckokatolíky bylo velké množství mučedníků. Mezi nimi zmiňme komunistické oběti biskupa Gojdiče nebo redemptoristu Metoděje Trčku.

Novinky pro farní rodinky ke stažení.

21. – 28. září 2014

Za rodinu Hmiličkovou, Fišerovou a Annu Podolovou

Za Miroslava Axmanna a rodiče z ovou stran

Pondělí 25. týdne v liturgickém mezidobí