Ohlášky 28.09.2014: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

• Na pondělí 29. září 2014 připadá úmrtní den Msgre. ThDr. Antonína Cyrila Stojana (+1923), služebníka Božího.
    Tentýž den si připomínáme také zesnutí P. Stanislava Wariše (+1986), bratra bývalého faráře v Dlouhé Loučce a administrátora v Pasece.
    • Začíná měsíc svatého růžence. Věřícím se doporučuje, aby se jej modlili. Jako duchovní správce Dlouhé Loučky, Šumvaldu a Paseky prosím věřící, aby jej obětovali zvláště za nadcházející mimořádný biskupský synod o rodině. Svatý Jene Pavle II., oroduj za naše rodiny a chraň nás před herezí!
    • Na tento týden připadá také první pátek. Otec arcibiskup zdůrazňuje, abychom o tomto dni znovu oživili úctu k Nejsvětějšímu Srdci Páně. Proto obnovujeme v Šumvaldu v blízkosti prvního pátku eucharistickou adoraci.
    • O první středě navštívím jako obyčejně naše nemocné se svatými svátostmi.
    • Katolické náboženství je vyučováno v letošním školním roce na ZŠ Šumvald, v přízemí, v učebně vedle ředitelny, každý pátek od 12:30 do 13:15. Zatím je přihlášeno 10 dětí ze Šumvaldu v rozmezí od 1. do 6. třídy. K výuce se mohou přidat i přespolní, třeba i z Paseky nebo Dlouhé Loučky. Dovoz by zajistili rodiče školáků nebo po domluvě otec Pavel sám.
    • Prosím věřící, aby si povšimli přesunutí bohoslužebného programu ve čtvrtek 2. října 2014 na ráno. Večer se totiž otec Pavel účastní s členy ekonomických rad Římskokatolických farností Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka zasedání s Mons. Janem Graubnerem, arcibiskupem olomouckým a metropolitou moravským, na arcibiskupské kurii v Olomouci, což bylo již minule zveřejněno.
    • Ještě jednou připomínám, že je možno si zakoupit stolní kalendáře šternberského děkanátu na kalednářní rok 2015 v ceně 50,- Kč.

• O 25. neděli v liturgickém mezidobí, 21. září 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.015,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • Dnes odpoledne se koná svátostné požehnání jako obvykle ve 14h.
    • Svatý růženec v měsíci říjnu povede každý čtvrtek otec Pavel.

• O 25. neděli v liturgickém mezidobí, 21. září 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.250,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • Na úterý 30. září připadá výročí úmrtí Mons. Josefa Krestýna (+1926).
    • V sobotu 4. října 2014 přijme ve farním kostele sv. Mikuláše svatý křest Lubomír Čaja (*2013)

• O 25. neděli v liturgickém mezidobí, 21. září 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.903,- Kč. Pán Bůh zaplať!

Farní bulletin ke stažení

28. září – 5. října 2014

Slavnosti sv. Václava, mučedníka,

hlavního patrona českého národa, hlavního patrona metropolitního chrámu a olomoucké arcidiecéze