Ohlášky 02.11.2014: Dlouhá Loučka, Šumvald, Paseka

Milí farníci,

seznamte se s novými ohláškami

• Dnešní sbírka je určena na pomoc trpícím křesťanům na Blízkém Východě.
    • Římskokatolická farnost Uničov pořádá, pod duchovním vedením P. Svatopluka Pavlicy, děkana šternberského, zájezd do Turecka po stopách Panny Marie a svatých apoštolů od 11. do 18. března 2015 v ceně 14.099,- Kč na osobu. Poutníci navštíví Efez (bazlika sv. Jana, dům Panny Marie), Milét (Apolonův chrám v Didimě), Laodiceu, Hierapolis a přírodní park Pamukale (UNESCO), dále kraj Antalya s pohořím Taurus a Perge. Krom křesťanských památek jsou v programu i fakultativní položky (prohlídka horské vesničky Sirince, kde se vyrábí ovocné víno, či plavba po řece Manavgat). Odlet z Vídně. Poutního zájezdu se pravděpodobně zúčastní i otec Pavel. Cestu zajišťuje cestovní kancelář Trip4you. Případní zájemci nechť osloví otce Pavla.
    • 3. listopadu 2014 si připomeneme 32 let od úmrtí Božího služebníka P. ThDr. Antonína Šuránka. Ať odpočívá v pokoji!
    • Příští neděli, 9. listopadu 2014, si připomeneme Výročí posvěcení lateránské baziliky v Římě (1.701 let od jejího založení). Poněvadž je zasvěcena Nejsvětějšímu Spasiteli, jde o svátek Páně. Proto mu musíme dát přednost před běžnou nedělí v liturgickém mezidobí. Tento kostel byl prvním v římské říši, náleží mu tudíž vznešený titul „matka a hlava všech kostelů v Římě a ve světě“. Nechal jej postavit císař Konstantin ve spolupráci se sv. papežem Silvestrem a stal se symbolem nové epochy církve. Současně jde o katedrální chrám papeže jakožto římského biskupa. Každý Petrův nástupce si proto musí neprodleně po svém zvolení převzít tento kostel a zasednout na tamější katedru.
    • Městské kulturní zařízení Uničov pořádá v prostorách tamějšího bývalého minoritského kláštera ve čtvrtek 6. listopadu 2014 v 17h pozoruhodnou vernisáž fotografií, jež pořídil pan Alexandr Tobek ve třicátých letech minulého století při svých cestách po Slovácku. Z hlediska etnografického jde o velký objev. I z hlediska uměleckého se jedná o cenné snímky; nearanžované záběry zachycují živoucí sepětí slováckého lidu a zbožnosti. Srdečně zvu i proto, že umělec byl otcem pana Ing. Tobka z Dlouhé Loučky, který laskavě a velkoryse umožnil veřejnosti nahlédnout do tohoto rodinného fondu. Vstup volný.
    • O první středě v měsíci navštíví otec Pavel nemocné se svatými svátostmi.

• O 30. neděli v liturgickém mezidobí, 26. října 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.570,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • S ohledem na čtvrteční vernisáž v Uničově, kde bude otec Pavel přítomen, překládá se mše svatá a obvyklý předcházející bohoslužebný pořad na ráno. Děkuji za pochopení!

• O slavnosti Výročí posvěcení farního kostela, v neděli 26. října 2014, se při mši svaté vybralo celkem 2.900,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • Při requiové mši za paní Marií Guxovou, r. Absolonovou, ze Šumvaldu se 25. října 2014 vybralo celkem 700,- Kč. Pán Bůh zaplať!

• V pátek 24. října 2014 se při pohřební mši svaté za pana Jaroslava Urbáška vybralo celkem 2.250,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • O 30. neděli v liturgickém mezidobí, 19. října 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.466,- Kč. Pán Bůh zaplať! Celá částka byla převedena na příslušný účet.

Další vydání farního bulletinu ke stažení zde .

2. – 9. listopadu 2014

Vzpomínka na všechny věrné zesnulé

pobožnost na hřbitově

Za syna, vnuka a pravnuka