Ohlášky 09.11.2014: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

Milí farníci

• Příští neděli, 9. listopadu, o svátku Posvěcení lateránské baziliky, udělí ve farním kostele sv. Vavřince v Nové Hradečně při slavnostní mši svaté v 10h deseti křesťanům svátost biřmování generální vikář Arcidiecéze olomoucké, Mons. Josef Nuzík.
    • Pan jáhen Jiří Bureš, který prožil dětství v Plinkoutě, nás zve na adventní setkání, které se uskuteční v Arcidiecézním muzeu Olomouc 5. prosince 2014 od 15h; jeho námětem je tvořivá práce seniorů. Svá díla nám představí výtvarnice Inge Kosková, hudební skladatel Karel Svozil a zmiňovaný J. Bureš jako básník. O těchto uměleckých počinech potom promluví Martina Potůčková za Muzeum umění Olomouc a další.
    • V sakristiích našich farních kostelů je možno dokoupit poslední kusy stolních kalendářů na rok 2015, které tradičně vydává šternberský děkanát.
    • „Milá Anežko, děkujeme ti za ochrannou ruku, kterou jsi nad námi držela 25. listopadu 1989. Prosím, měj ruku i nadále připravenou, třeba ji ještě budeme potřebovat.“ Takovou bezelstnou modlitbu pronesl kdysi Václav Havel. Slavnostní pontifikální mše sv. ke cti sv. Anežky Přemyslovny a na poděkování za svobodu, kterou nám světice vyprosila, bude probíhat v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v sobotu 15. listopadu 2014 od 10:30. Hlavním celebrantem a kazatelem bude J. E. kardinál Pietro Parolin, vatikánský státní sekretář. Bližší informace ke svatoanežské pouti u otce Pavla.
    • Příští neděli 16. listopadu 2014 je sbírka určena na charitu.

• O památce věrných zesnulých, v neděli 2. listopadu 2014, se při mši svaté vybralo na pronásledované křesťany celkem 2.030,- Kč. Pán Bůh zaplať! Celá částka byla převedena na příslušný účet.
    • Mše sv. v pondělí 10. listopadu 2014 se překládá, kvůli služebním povinnostem otce Pavla, na 8h ranní.

• O slavnosti Všech svatých, v sobotu 1. listopadu 2014, se při mši svaté vybralo celkem 350,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • O památce věrných zesnulých, v neděli 2. listopadu 2014, se při mši svaté vybralo na pronásledované křesťany celkem 2.250,- Kč. Pán Bůh zaplať! Celá částka byla poukázána na příslušný účet.
    • V pátek 7. listopadu jsme se rozloučili při pohřební mši svaté od 14h s naším farníkem Ing. Vladimírem Vepříkem.
    • O příští neděli, 16. listopadu 2014, přijme ve farním kostele sv. Mikuláše ve 14h svatý křest Miroslav Josef Grmela.

• O památce věrných zesnulých, v neděli 2. listopadu 2014, se při mši svaté vybralo celkem na pronásledované křesťany 2.466,- Kč. Pán Bůh zaplať! Celá částka byla převedena na příslišný účet.

Farní bulletin ke stažení.

9. – 16. listopadu 2014

Svátek Posvěcení lateránské baziliky

Za + maminku a žijícího tatínka a celou + i * rodinu Janulíkovou

Za Bohumila Balcárka, švagra Radomíra Brachtla a rodiče z obou stran