Ohlášky 16.11.2014 (Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka)

Milí farníci

• Děkanát Šternberk vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa technického administrátora v děkanátu.
    Požaduje se středoškolské vzdělání, obsluha počítače (Microsoft Word a Microsoft Excel); spolehlivost, samostatnost a schopnost pružně řešit problémy, kultivované vystupování; řidičský průkaz skupiny B; zkušenost s administrací státních/evropských dotací a orientace v církevním prostředí; dále znalost Zákona č. 20/1987 Sb. o státní památkové péči i Stavebního zákona č. 183/2006 Sb. Místo výkonu práce: Šternberk, Farní 50/3.
    Technický administrátor vyhledává státní/evropské dotace, přípravuje podklady pro dotační žádosti, zajišťuje stavební akce a dohlíží nad nimi a jedná se státními úřady.
    Nástup: 2/2015
    Přihlášky k výběrovému řízení včetně životopisu, kopií dokladů o vzdělání a výpisem z trestního rejstříku posílejte do 30. listopadu 2014, a to na adresu Děkanát Šternberk, Kostelní nám. 153/1, 783 91 Uničov. Zasláním životopisu uchazeč uděluje souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů ve smyslu Zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, pro účely příslušného výběrového řízení.

• O svátku Posvěcení lateránské baziliky, v neděli 9. listopadu 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.166,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • Na pondělí 17. listopadu 2014 připadá památka svaté patronky zámecké kaple Alžběty Uherské.
    Ministerstvo kultury České republiky vyškrtlo ze seznamu kulturních památek horní zámek v Dlouhé Loučce, do jehož areálu patří také kaple. Zatím ještě není vydán demoliční záměr, ale je dosti pravděpodobné, že k tomu dojde. S ohledem na duchovní a historický význam této budovy pro naši obec a horní konec zvlášť se pokoušíme najít způsob, jak zdevastovanou kapli zachránit.

• Při pohřební mši sv. za Ing. Vladimíra Vepříka, v pátek 7. listopadu 2014, se vybralo celkem 4.250,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • O svátku Posvěcení lateránské baziliky, v neděli 9. listopadu 2014, se při mši svaté vybralo celkem 1.200,- Kč. Pán Bůh zaplať!

• O svátku Posvěcení lateránské baziliky, v neděli 9. listopadu 2014, se při mši svaté vybralo celkem 981,- Kč. Pán Bůh zaplať!

Novinky pro farní rodinky k volnému stažení.

16. – 23. listopadu 2014

Za + Jana Nezbedu, * a + rodinu Žákovou a Nezbedovou

Za Ladislava Krestýna s manželkou

křtiny Miroslava Grmely