Ohlášky 25.01.2015: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

• Olomoucké centrum pro rodinný život nabízí…
    o Duchovní obnovu pro seniory, jež proběhne na Velehradě od 27. do 29. března 2015. Přednášky chtějí prohloubit vztah k Bohu a budou zaměřeny na radosti i starosti stáří a poměry v rodinách. V programu je zahrnuta mše svatá, společné modlitby i osobní rozjímání. Bude možno přistoupit ke svátosti smíření, popř. i pomazání nemocných. K duchovním rozhovorům bude přítomen kněz a lektorky. Bližší informace najdete na www.rodinnyzivot.cz. Přihlásit se můžete telefonicky nebo písemně na adrese: Marie Budínová, Prostřední 437, 765 02 Otrokovice, tel.: 608 407 141.
    o Ženám matkám přednášku PhDr. Petry Tenglerové Rosteme s dětmi, která proběhne ve čtvrtek 29. ledna 2015 od 9h ve farním domě u olomoucké katedrály (Mlčochova ul. 7). Co učíme naše děti a co se můžeme naučit my od nich? Jste na mateřské/rodičovské a bojíte se/nejste si jistá při návratu do práce? Co jsme se naučily během péče o rodinu? Jaké jsou naše rodinné kompetence? Jaké jsou moje silné stránky? Paní Tenglerová je psycholožka, psychoterapeutka, laktační poradkyně a maminka čtyř dětí, z toho jedněch dvojčat. V klinické praxi se věnuje především psychoterapii nemocných dětí. Hlídání dětí bude zajištěno, malá miminka je možné mít u sebe; příspěvek na hlídání 50 Kč za jeddnu rodinu. Kontakt pro dotazy a přihlášení email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

• O 2. neděli v liturgickém mezidobí, v neděli 18. ledna 2015, se vybralo celkem 470,- Kč. Pán Bůh zaplať!

• O 2. neděli v liturgickém mezidobí, v neděli 18. ledna 2015, se vybralo při mši svaté celkem 1000,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • O tříkrálovém koledování v roce 2015 se vybralo v naší obci celkem 28.566,- Kč. Pán Bůh zaplať! Oproti loňskému roku se, pro zajímavost, částka zvedla o 4.807,- Kč.

• O 2. neděli v liturgickém mezidobí, v neděli 18. ledna 2015, se vybralo při mši svaté celkem 1.806,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • O tříkrálovém koledování v roce 2015 se vybralo v naší obci celkem 20.395,- Kč. Pán Bůh zaplať! Oproti loňskému roku se částka, pro zajímavost, zvedla o 5.288,- Kč.

Farní bulletin ke stažení.

25. ledna – 1. února 2015

Za + matku a její rodinu.

Za ++ rodiče Fajtovy.

památka sv. Timoteje a Tita, biskupů

Za uzdravení dvou těžce nemocných synů.

památka sv. Anděly Mericiové, panny

památka sv. Tomáše Akvinského, kněze a učitele církve

čtvrtek 3. týdne v liturgickém mezidobí

výstav Nejsvětější svátosti oltářní, nešpory a svátostné požehnání

svatý růženec – tajemství světla

pátek 3. týdne v liturgickém mezidobí

Za duše ++ bratrů Františka a Jana Miličkových a manžela Dr. Florence Klimenta.

památka sv. Jana Boska, kněze

Za rodinu Vylíčilovou, Fišerovou a Hniličkovou.

Za rodinu Šenkovou a Riedlovou.

Za farníky.