Ohlášky 22.02.2015: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

• Centrum pro rodinný život v Olomouci oznamuje:
    • Toužíte po děťátku nebo byste chtěli lépe rozumět přirozenému biorytmu ženské plodnosti? Ve spolupráci s Ligou pár páru se pořádá kurz symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství, který je zaměřen na podporu zdravých partnerských vztahů. Uskuteční se ve čtyřech setkáních pod vedením zkušeného lektorského páru. První setkání, ve čtvrtek 26. února 2015 od 18 hod. na Kurii arcibiskupství, je určeno i pro širší veřejnost. Další termíny jsou: 12. března, 26. března a 9. dubna 2015. Doplňující informace najdete na www.rodinnyzivot.cz. Kontaktní osoba: Alena Večeřová, tel. 587405251, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
    • Zveme svobodné věřící na netradiční seznamovací setkání, které se uskuteční v sobotu 14. března v Olomouci. Jde o brigádu spojenou s úklidem katedrály sv. Václava v Olomouci, po ní následné společné posezení u párků a čaje. Na závěr nabízíme pro zájemce výstup na dómskou věž. Sraz v 9.30 hod. před katedrálou, předpokládaný konec ve 12.00 hod.
    Na akci je třeba se předem přihlásit, plánuje se totiž vyvážený počet mužů a žen.
    • Naléhavá zpráva pro naše ministranty: O velkých prázdninách pojedeme opět na arcidiecézní putovní tábor (od 20. do 23. července 2015), tenkrát do Želivi. Bydlet budeme u bratří premonstrátů. Můžete se již nyní těšit na návštěvu Třebíče, poutního místa Křemešníku, Pelhřimova (kde nestojí žádné krematorium), Sázavského klášteru i Číhoště (umučený farář Toufar). V Českém Šternberku bychom měli slavit mši svatou v hradní kapli a posléze, pokud to klapne, nás provede sama Jeho Excelence hrabě Zdeněk Sternberg (známý ze Škvoreckého Černých baronů). Dotkneme se tak dávných i novodobých dějin našeho státu a církve. Přihlášku si bez váhání vyzvedněte u mě nebo stáhněte na webu našich farností (www.farnost.sumvald.cz) a odevzdejte stanoveným způsobem otci Martinu Vévodovi. Do tří neděl bývají místa na táboře obsazena!
    • 2. března 2015 uplyne 68 let od úmrtí Mons. doc. ThDr. Leopolda Prečana, arcibiskupa olomouckého a metropolity moravského. Ať odpočívá v pokoji!

• Při requiové mši svaté za JUDr. Břetislava Nakládala, v sobotu 7. února 2015, se vybralo celkem 1010,- Kč.
    • V pokladničce zvané černoušek se nastřádalo během Vánoc 2014 a v povánočním čase 720,- Kč.
    • O 5. neděli v liturgickém mezidobí, 8. února 2015, se vybralo celkem 1.000,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • O 6. neděli v liturgickém mezidobí, 15. února 2015, se vybralo na svatopetrský haléř celkem 1.360,- Kč. Pán Bůh zaplať!

• O 5. neděli v liturgickém mezidobí, 8. února 2015, se vybralo při mši svaté celkem 1.550,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • O 6. neděli v liturgickém mezidobí, 15. února 2015, se vybralo při mši svaté na svatopetrský haléř celkem 1.450,- Kč. Pán Bůh zaplať!

• V pokladničce zvané černoušek se nastřádalo během Vánoc 2014 a v povánočním čase 1.137,- Kč.
    • O 5. neděli v liturgickém mezidobí, 8. února 2015, se vybralo při mši svaté celkem 775,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • O 6. neděli v liturgickém mezidobí, 15. února 2015, se vybralo při mši svaté na svatopetrský haléř celkem 1.125,- Kč. Pán Bůh zaplať!

Novinky pro farní rodinky ke stažení.

22. – 29. února 2015

1. neděle postní

(této mši sv. předchází udílení popelce)

(této mši sv. předchází udílení popelce): Za ++ rodiče Hubené a dceru Annu.

pondělí po 1. neděli postní

uterý po 1. neděli postní

Dlouhá Loučka - hl. oltář

mše sv. dle Misálu Jana XXIII.

středa po 1. neděli postní

pobožnost křížové cesty

mše sv.: Na poděkování Pánu Bohu za dar zdraví a ochranu Panny Marie.

čtvrtek po 1. neděli postní

tichá eucharistická adorace, nešpory a svátostné požehnání

pátek po 1. neděli postní

pobožnost křížové cesty

mše sv.: Za ++ rodiče z obou stan, sourozence a dvo.

sobota po 1. neděli postní

Sanatorium - Paseka

2. neděle postní

Za farníky.

Za Emilii Wiedermannovou, manžela, syna a 2 zetě.

Na úmysl dárce.