Ohlášky 01.03.2015 (Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka)

Milí farníci,

• Arcibiskupství olomoucké nabízí pracovní místo personalisty/ky  -  mzdového/ové  účetního/ní.
    Požadavky: středoškolské s maturitou nebo vysokoškolské vzdělání v ekonomickém směru a praxe v uvedeném oboru; znalost zákoníku práce, mzdové problematiky, personalistiky; znalost práce na PC; schopnost jednání s lidmi, asertivita, přesnost a spolehlivost, organizační schopnost, tvořivost, kreativita, týmová práce; morální kredit a bezúhonnost; křesťanská životní orientace a praxe.
    Místo výkonu práce (pracoviště): Olomouc, Biskupské náměstí 2.
    Nástup: od 04/2015
    Žádosti včetně životopisu, kopií dokladů o vzdělání a praxi budou přijímány do 15. 3. 2015, a to poštou nebo osobně na adresu: Arcibiskupství olomoucké, Sekretariát generálního vikáře, Wurmova 9, 779 00  Olomouc. Zasláním životopisu uchazeč uděluje souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů ve smyslu Zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, pro účely výběru nového zaměstnance na uvedenou pozici.
    • Arcibiskupství olomoucké nabízí pracovní místo architekta Arcibiskupství olomouckého, zaměstnaného na částečný pracovní úvazek.
    Požadavky:
    - vysokoškolské vzdělání a praxe projektování v oboru architektura
    - orientace v oboru rekonstrukce památkových objektů a restaurování uměleckých děl
    - znalost římskokatolické liturgie
    - znalost práce na PC, praxe v projektování v programu AutoCad vítána
    - znalost Stavebního zákona č.183/2006 Sb.
    - řidičský průkaz skupiny B
    - schopnost jednání s lidmi, asertivita, organizační schopnost, tvořivost, kreativita
    - morální kredit a bezúhonnost
    - křesťanská životní orientace a praxe
    - znalost církevních předpisů z oblasti sakrálních staveb vítána
    Náplň práce: Architekt Arcibiskupství olomouckého vykonává odbornou poradní, konzultační a schvalovací činnost z hlediska architektury v oblasti návrhů liturgických prostorů, interiérů a oprav, rekonstrukcí a investic sakrálních staveb (kostelů, kaplí a ostatních pastoračních a kulturních církevních objektů), jakož i ostatních církevních provozních objektů, zařízení a areálů. Ve své funkci využívá odborné expertizy Subkomise pro sakrální umění Arcibiskupství olomouckého, které je členem.
    Místo výkonu práce (pracoviště): Olomouc, Biskupské náměstí 2
    Nástup: od 06/2015
    Přihlášky zájemců včetně motivačního dopisu, životopisu, kopií dokladů o vzdělání a praxi budou přijímány do 30. 4. 2015, a to poštou nebo osobně na adresu: Arcibiskupství olomoucké, osobní oddělení, Wurmova 9, 771 01 Olomouc
    Zasláním životopisu uchazeč uděluje souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů ve smyslu Zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, pro účely příslušného výběrového řízení.
    • Ve středu navštím naše nemocné se svatými svátostmi.
    • Povšimněte si laskavě změn v pořadu bohoslužeb sestavený s ohledem na první pátek v měsíci a na postní dobu.
    • Podle dostupných informací bylo v průběhu roku 2014 po celém světě zavražděno 26 pastoračních pracovníků (většinou kněží). V roce 2014 násilně zemřeli tito pastorační pracovníci: 17 kněží, 1 řádový bratr, 6 řeholnic, 1 seminarista, 1 laik. V Americe: 11 kněží (z toho 4 v Mexiku, 2 v USA, 1 v Kanadě, 2 ve Venezuele, 1 v Nikaragui, 1 v Peru), 1 seminarista v Mexiku a 1 řádový bratr ve Venezuele. V Africe: 3 řeholnice v Burundi, 2 kněží ve Středoafrické republice, 1 řeholnice v JAR a 1 řeholnice v Tanzanii. V Asii: 1 kněz v Sýrii a 1 řeholnice v Malajsii. V Oceánii: 1 kněz a 1 laik v Papui-Nové Guineji, v Evropě: 1 kněz byl zabit v Itálii.

• O 1. neděli postní, 22. února 2015, se vybralo celkem 720,- Kč. Pán Bůh zaplať!

• O 1. neděli postní, 22. února 2015, se vybralo celkem 1.200,- Kč. Pán Bůh zaplať!

• Při requiové mši svaté za M. Marcináka, 20. února 2015, se vybralo celkem 4.114,- Kč. Pán Bůh zaplať!
    • O 1. neděli postní, 22. února 2015, se vybralo celkem 1.259,- Kč. Pán Bůh zaplať!

Farní bulletin ke stažení.

1. – 8. března - 2015

2. neděle postní

Za farníky.

Za Emilii Wiedermannovou, manžela, syna a 2 zetě.

Na úmysl dárce.

pondělí po 2. neděli postní

uterý po 2. neděli postní

Dlouhá Loučka – hl. oltář

mše sv. dle Římského misálu Jana XXIII.

středa po 2. neděli postní

eucharistická adorace, zásvětná modlitba k Nejsvětějšímu Srdci a svátostné požehnání

pobožnost křížové cesty

čtvrtek po 2. neděli postní

tichá eucharistická adorace, nešpory, zásvětná modlitba k Nejsvětějšímu Srdci a svátostné požehnání

pobožnost křížové cesty

pátek po 2. neděli postní

výstav Nejsvětější svátosti, zásvětná modlitba k Nejsvětějšímu Srdci Páně a požehnání

sobota po 1. neděli postní

Sanatorium - Paseka

3. neděle postní

Za farníky.

Za rodinu Frant. Konečného a rodinu Jana Honiga.

Za Františku Martinkovou a dceru.