Ohlášky 06.12.2015 (Dlouhá Loučka, Šumvald, Paseka)

• Slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu, je ve všeobecné církvi zasvěceným svátkem. I když nejsou katolíci na území našich dvou provincií vázáni ve svědomí jej slavit, biskupové Čech a Moravy to vřele doporučují. U nás bude slavena mše svatá v úterý 8. prosince 2015 v Pasece, od 17h.
    • V pátek 11. prosince 2015 se koná druhé řádné zasedání Pastorační rady Římskokatolické farnosti Dlouhá Loučka; s jednacím programem byli její členové zavčasu seznámeni.
    • O 3. neděli adventní, tj. 13. prosince 2015, bude otevřena v 10h svatá brána v olomouckém dómě.
    • Od první neděle z kněžišť také našich farních kostelů, podle ustanovení Římského misálu, zmizely květiny. To vede věřící k větší soustředěnosti na samotný oltář a posvátné dění, které se na něm odehrává. Zvyk zdobit oltáře a jiná významná místa v kostele je poměrně mladý. Dodávám, že se krášlí přednostně květinami řezanými (obětovanými). Je zajímavý paradox, že výzdoba vynikne mnohem více tehdy, není-li jí mnoho. Proto např. nedoporučuji přizdobovat, až na ojedinělé, odůvodněné případy, boční oltáře.

• O 1. neděli adventní, 29. listopadu 2015, se při mši svaté vybralo celkem 1.007 Kč. Pán Bůh zaplať!

• O 1. neděli adventní, 29. listopadu 2015, se při mši svaté vybralo celkem 1.250 Kč. Pán Bůh zaplať!
    • O slavnosti sv. Mikuláše, biskupa a titulárního patrona farního kostela, se při mši svaté 5. prosince 2015 vybralo celkem 1.250 Kč. Pán Bůh zaplať!
    Děkuji všem, kteří pomohli s přípravou tohoto svátečního dne.
    • O 3. neděli adventní, 13. prosince 2015, pořádá šumvaldský chrámový sbor, šumvaldští senioři a hudební sdružení ŠUM-ŠUM ve farním kostela sv. Mikuláše od 15h koncert.

• O 1. neděli adventní, 29. listopadu 2015, se při mši svaté vybralo celkem 875 Kč. Pán Bůh zaplať!

pdf Farní listy k volnému stažení.

6. – 13. prosince 2015

2. neděle adventní

Za pana faráře Bohumila Měchuru.

Za Zdenka Maitnera, 2 rodiče a švagry.

Za farníky.

památka sv. Ambrože, biskupa a učitele církve

roráty

slavnost Panny Marie, počaté brz poskvrny prvotního hříchu

Za ** a ++ klienty, pracovníky a dobrodince charity, jakož i jejich rodiny.

středa po 2. neděli adventní

Roráty: Za dceru Petru a vnoučata.

čtvrtek po 2. neděli adventní

výstav velebné svátosti, tichá adorace, nešpory a požehnání

svatý růženec

pátek po 2. neděli adventní

Roráty: Za ** a ++ děti, sourozence, bratrance, sestřenice a jejich rodiny.

sobota po 2. neděli adventní

3. neděle adventní

Za ++ rodiče, * a + rodinu Kropáčovou a Kašpárkovou.

Za Jana Filipa, manželku, rodiče a rodinu Maitnerovou.

Za farníky.