Ohlášky 31.01.2016: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

Nové ohlášky a pořad bohoslužeb k Vašemu přečtení.

• Poutní zájezd šternberského děkanátu se opravdu uskuteční, poněvadž se podařilo dosáhnout minimálního počtu cestujících. Je možné se ovšem i tak přihlašovat, až do dne odjezdu, tj. 21. února 2016.
    • Na tento týden připadá první pátek v měsíci.
    • V sobotu 6. září 2016 se koná ve Šternberku tradiční pouť matek s tímto programem: 9:30 – modlitba radostného růžence a příležitost ke svátosti smíření; 10h – mše svatá celebrovaná Mons. Janem Graubnerem, arcibiskupem olomouckým a metropolitou moravským, s darováním svíce a ofěrou matek kolem oltáře; 13h – adorace s modlitbou matek za děti; 13:30 – závěrečné požehnání a zakončení pouti.
    • O první středě navštíví otec Pavel nemocné se svatými svátostmi.

• O 3. neděli v liturgickém mezidobí, 24. ledna 2016, se při mši svaté vybralo celkem 400 Kč. Pán Bůh zaplať!

• O 3. neděli v liturgickém mezidobí, 24. ledna 2016, se při mši svaté vybralo celkem 750 Kč. Pán Bůh zaplať!
    • Při posledním zasedání Ekonomické rady Římskokatolické farnosti Šumvald se dospělo, po poctivé analýze, k tomu, že letos upustíme od oprav krovu na faře.
    Petr Stehlík z Hodonína provede po Velikonocích 2016 opravu našich varhan. Dílo bude ukončeno do konce října 2016. Vysoutěžená, konečná cena činí 680 tisíc Kč. K tomu bude nutno zrestaurovat varhanní skříň, což vyžaduje zhruba dalších 50 tisíc Kč bez DPH. Tuto práci provede Jan Mach z Červeného Kostelce. Na účtě máme necelých 228.505,63 Kč. V uplynulém týdnu jsme podali žádost o dotaci z krajských prostředků. Dále budeme žádat i z rozpočtu Obce Šumvald (180 tisíc Kč). Pomozte najít další vhodné sponzory. Poslední neděli v jednotlivých měsících se bude konávat zvláštní sbírka na varhany. Dnes se tedy koná poprvé tato účelová sbírka.
    • V úterý, 2. února 2016, o svátku Uvedení Páně do chrámu, bude slavena mše svatá; v 16h se shromáždíme se svícemi – hromičkami u sochy sv. Jana Nepomuckého. Odtud půjde průvod do farního kostela. Po mši bude následovat eucharistický výstav, zásvětná modlitba k Nejsvětějšímu Srdci Páně a svátostné požehnání.
    • Ve středu 3. února 2016 jsme zváni na ekumenickou pobožnost do Husova sboru v Troubelicích, která začne v 17h. Z toho důvodu se mše ve farním kostele sv. Mikuláše ruší. Vyzývám k hojné účasti na modlitbách za jednotu křesťanů. Ochotní řidiči, nabídněte, prosím, odvoz nemotoristům do Troubelic.
    • V sobotu 6. února 2016 se koná v Šumvaldě masopust (od 9:30). Se stejnou vášní, s níž se budou spoluobčané loučit s masem, prožívejme i blížící se velký půst. Nikdy nezapomeňme, že folklór nabývá na svém významu jedině v kontextu víry a církevního roku. Po prozkoumání obecního kalendáře nutno ovšem poznamenat, že ty nerozpustilejší akce se konají v právě v postní době a dokonce jedna z nich ve Svatém týdnu!

• O 3. neděli v liturgickém mezidobí, 24. ledna 2016, se při mši svaté vybralo celkem 1.009 Kč. Pán Bůh zaplať!
    • Od února 2016 dochází ke změně v pastoraci nemocných v Odborném léčebném ústavu. Slečna Mgr. M. Gregorová bude za pacienty docházet jen o čtvrtečních odpolednech, ta pondělní si vzal na starost P. Pavel Hödl. I nadále vřele zvu ochotné lidi, zvláště mladé farníky, aby nabídli v tomto roku Božího milosrdenství trochu svého času dobrovolnické práci v sanatoriu.

pdf Farní věstník k volnému stažení

31. ledna – 7. února 2016

neděle

Za * a + rodinu Vylíčilovou a Fišerovou.

Za + Miloslava Horníka a za rodiče Horníkovy.

Za farníky.

pondělí

pondělí 4. týdne v liturgickém mezidobí

úterý

svátek Uvedení Páně do chrámu

Šumvald !

(začátek u sochy sv. Jana Nepomuckého)

Za + Vladimíra Šuteru.

(následuje kratší eucharistická adorace, zásvětná modlitba k Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu a požehnání)

středa

památka sv. Blažeje, biskupa a mučedníka

Troubelice – Husův sbor !

17:00 !

ekumenická pobožnost !

čtvrtek

čtvrtek 4. týdne v liturgickém mezidobí

výstav velebné svátosti, tichá adorace, nešpory, svátostné požehnání

svatý růženec – tajemství světla

památka sv. Agáty, panny a mučednice

výstav Nejsvětější svátosti a zpovídání

Mše z formuláře o Nejsvětějším Srdci Ježíšovu: Za * a + rodinu a dvo.

památka sv. Pavla Mikiho a druhů, mučedníků

Sanatorium-Paseka

Za Boží ochranu a vedení Duchem svatým.

neděle

Za + Frant. Kovaříka a Drahomíru Horákovou.

Za Arnoštku Chlebníčkovou, manžela, maminku a tetu.

Za farníky.