Ohlášky 14.02.2016 (Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka)

• Charita Šternberk vyhlašuje výběrové řízení na pozici vedoucího a sociálního pracovníka pro Nízkoprahové denní centrum SCHOD (pracoviště Uničov). Nástup pravděpodobně od 1. dubna 2016. Jedná se o zástup za zaměstnance, který nastupuje na rodičovskou dovolenou. Půjde o hlavní pracovní poměr (celý úvazek). V případě dobré spolupráce bude možno smlouvu prodloužit na dobu neurčitou. Cílovou skupinou služby jsou lidé bez přístřeší, osoby ohrožené ztrátou přístřeší či s dluhovými problémy. Více informací na kostelní vývěsce nebo na webových stránkách farnosti (www.farnost.sumvald.cz) .
    • O této neděli si věřící mohou převzít obvyklé papírové pokladničky k postní almužně. Ti, kdo se do této iniciativy zapojí, nechť odevzdají kasičky otci Pavlovi řádně uzavřené do Květné neděle, tj. 20. března 2016, ne později. Protože výtěžek této zvláštní sbírky má být určen především na přímou pomoc, doporučuje Charita přispěvatelům, aby dovnitř vložili také lístek s konkrétním jménem potřebné osoby či rodiny v okolí.
    • Protože otec Pavel pobírá ve středu 17. a v pátek 19. února 2016 dovolenou, mše sv. v Šumvaldu a Pasece se ruší. Věřící jsou však vybízeni, aby se setkali k pobožnosti křížové cesty.
    • Během lidových misií (29. května až 5. června 2016) budou kněží žehnat také domy a byty. U východu z kostela se už nyní nachází listina, do níž se mohou zájemci o požehnání zapsat. Připomínám, že není nezbytnou podmínkou, aby misionáři šli za dveře domácností, ani není nutno jim chystat občerstvení. Služba je pochopitelně bezplatná, jako všechny posvátné úkony.
    • Svátost pomazání nemocných se letos při společné bohoslužbě nebude udílet v blízkosti památky Panny Marie Lurdské, tj. mezinárodního dne nemocných, ale bude začleněna do programu lidových misií.
    • Ve čtvrtek 18. února 2016 si připomeneme rovných 30 let od zesnutí P. ThDr. Vladimíra Kryštofského.
    • O 2. neděli postní, tj. 21. února 2016, se koná sbírka lidově řečená Svatopetrský haléř.

• Při sbírce o requiové mši svaté za paní Miluši Mehrhautovou, roz. Vavrdovou, v pátek 5. února 2016, se vybralo celkem 4.512 Kč. Pán Bůh zaplať!
    • O 5. neděli v liturgickém mezidobí, 7. února 2016, se při mši svaté vybralo celkem 893 Kč. Pán Bůh zaplať!
    • V sobotu 6. prosince 2016 zesnul ředitel Základní školy pan Mgr. Vojtěch Jiří Pšenica. Requiem bylo slaveno v pátek 12. prosince 2016 ve farním kostele od 15h.

• O 5. neděli v liturgickém mezidobí, 7. února 2016, se při mši svaté vybralo celkem 1.150 Kč. Pán Bůh zaplať!

• O 5. neděli v liturgickém mezidobí, 7. února 2016, se při mši svaté vybralo celkem 721 Kč. Pán Bůh zaplať!
    • V sanatoriu zastupuje v sobotu 20. února 2016 na mši sv. P. Antonín Pechal.

pdf Farní věstník ke stažení

14. - 21 února 2016

neděle

1. neděle postní

(s popelcem) Za + matku.

Za farníky.

(s popelcem) Za ++ rodiče Hubené a * rodinu.

pondělí

pondělí po 1. neděli postní

úterý

úterý po 1. neděli postní

středa

středa po 1. neděli postní

pobožnost křížové cesty (vedou věřící)

čtvrtek

čtvrtek po 1. neděli postní

výstav velebné svátosti, tichá adorace, nešpory, svátostné požehnání

pobožnost křížové cesty

pátek po 1. neděli postní

pobožnost křížové cesty

sobota po 1. neděli postní

Sanatorium-Paseka

neděle

2. neděle postní

Za dar zdraví pro sourozence a na úmysl dárce.

Za farníky.

Za + syna a dvo.