Ohlášky 06.03.2016: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

• Velmi důležitá praktická poznámka k roku Božího milosrdenství:
    Tzv. misionářem milosrdenství byl jmenován P. Bohumír Vitásek, kanovník penitenciář. Pokud někdo z našich farníků si je vědom toho, že by se provinil hříchem, jehož rozhřešení je za běžných okolností (viz úvodník) vyhrazeno samotnému papežovi, nechť se bez obav obrátí na otce Bohumíra. Zpovídá v katedrále v neděle od 9:30 do 10.30 a čtvrtky od 17h do 18h – mimo čtvrtek 3. března 2016. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; 731 402 051 (při komunikaci e-mailem či telefonem dbejte diskrétnosti).
    Misionářem milosrdenství byl jmenován rovněž P. ThLic. Lukasz Karpinski SchP, administrátor Strážnice – Sv. Martin, který bude zpovídat ve Strážnici u Panny Marie každé pondělí od 17:30 do 18:30 během adorace; pak během týdne podle domluvy. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; 773 750 967.
    • Při posledním pohřbu, v Pasece, jsem si znovu položil otázku: Proč věřící nepřistupují při pohřební mši svaté ke svatému přijímání? V bohoslužebné knize Pohřebních obřadů čteme v paragrafu 42: „Doporučuje se, aby při eucharistické oběti za zemřelého šli věřící, především příbuzní zemřelého, také k svatému přijímání.“ Zavádí zde zákonodárce nový prvek zádušní liturgie? Určitě ne. Proč se tedy mezi rubrikami uvádí tato pobídka? Nejspíše proto, že i v dřívějších dobách se pohřby konaly zpravidla okolo třetí hodiny odpolední a vzhledem k tehdy platným, přísnějším předpisům o eucharistickém postu bylo svaté přijímání běžnému věřícímu nedostupné. Dnešní věřící vlastně pokračují v předávané praxi, aniž by o ní přemýšleli a hlavně aniž by o ní chtěli přemýšlet. Svaté přijímání je přitom vrcholnou účastí věřícího křesťana na mši svaté. Není-li duše zatížena těžkým hříchem, je vhodné k němu přistoupit i při pohřbu.
    Rád bych upozornil, že svaté přijímání udílené pod obojí způsobou může mít při křesťanském pohřbu velice silný teologický i pastorační význam. To je ta krev, která obmyla Adamovy kosti na Kalvárii. Díky ní jsme vykoupeni a otevírá se nám, smrtelníkům, nebe a vzkvétá naděje na spásu, neporušitelnost. Tuto krev lze při pohřbu adorovat dokonalejším způsobem, tedy uctivou účastí na kalichu.
    • Stále prožíváme mimořádný rok Božího milosrdenství. Papež František si přeje, aby se v pátek 11. března 2016 celá církev sjednotila v adoraci Nejsvětější svátosti. Věřící i u nás k tomu dostanou příležitost, a to v Pasece po mši svaté.
    • Schůze Pastorační rady Římskokatolické farnosti Dlouhá Loučka se uskuteční na faře v Dlouhé Loučce o slavnosti sv. Josefa, v sobotu 19. března 2016, od 15h.
    • V sobotu 12. března 2016 se setkají od 17h na obvyklém setkání naši biřmovanci.
    • Na neděli 13. března 2016 připadá výroční den zvolení papeže Františka (2013).

• O 3. neděli postní, 28. února 2016, se při mši svaté vybralo celkem 1.050 Kč. Pán Bůh zaplať!
    • Schůze Ekonomické rady Římskokatolické farnosti Dlouhá Loučka se uskuteční na faře v Dlouhé Loučce v pondělí 14. března 2016 od 17:45.

• O 3. neděli postní, 28. února 2016, se při mši svaté vybralo celkem 6.600 Kč. Pán Bůh zaplať!
    • Schůze Ekonomické rady Římskokatolické farnosti Šumvald se uskuteční ve středu 16. března 2016 v 16:45 v sakristii farního kostela.

• Při pohřební mši sv. za A. M. Orságovou, ve čtvrtek 25. února 2016, se vybralo celkem 2.316 Kč. Pán Bůh zaplať!
    • O 3. neděli postní, 28. února 2016, se při mši svaté vybralo celkem 673 Kč. Pán Bůh zaplať!
    • Schůze Ekonomické rady Římskokatolické farnosti Paseka se uskuteční v pátek 18. března 2016 od 17h na faře v Dlouhé Loučce.

otec Pavel Hödl

Farní listy ke stažení

6. – 13. března 2016

neděle

4. neděle postní

Za + pana Čekala u příležitosti prvního výročí jeho zesnutí.

Za * a + rodinu Kamrádkovou.

Za farníky.

pondělí

pondělí po 4. neděli postní

úterý

úterý po 4. neděli postní

středa

středa po 4. neděli postní

Mše sv.: Za dar zdraví.

čtvrtek

čtvrtek po 4. neděli postní

výstav velebné svátosti, tichá adorace, nešpory a svátostné požehnání

pobožnost křížové cesty

Mše sv.: Za rodinu Konečnou, Štorkovou, Kovářovou a Vyhnánkovou.

pátek

pátek po 4. neděli postní

pobožnost křížové cesty

Mše sv.: Za požehnání pro syna.

cca 16:40

výstav Nejsvětější svátosti/ zpovídání

sobota po 4. neděli postní

Sanatorium-Paseka

neděle

5. neděle postní

Za farníky.

Za Frant. a Emilii Wiedermannovy, syna Luboše a dva zetě.

Za ++ rodiče Fajtovy a * rodinu.