Ohlášky 22.05.2016: Dlouhá Loučka, Šumvald a Paseka

Zveřejňuji nové ohlášky s pořadem pohoslužeb a farním věstníkem.

• Příští sobotu, 28. května 2016, se koná na faře v Dlouhé Loučce od 17h setkání biřmovanců.
    • O příští neděli začínají v našich farnostech lidové misie pod vedením P. Pavla Kavce. Plodné prožité tohoto času milosti!

• O slavnosti Seslání Ducha svatého, v neděli 15. května 2016, se při poutní mši svaté v Plinkoutě vybralo na církevní školy celkem 1.715 Kč. Celá částka byla odeslána na stanovený účet.
    • Dnes odpoledne se koná od 17h svátostné požehnání v trojiční kapličce.
    • V minulých dnech byla objevena uvnitř naší farní věže opravdová technická rarita: hodinový stroj vyrobený firmou Thöndel z Uničova z roku 1894.
    • Při zkoumání německého inventárního seznamu bylo zjištěno, že nedávno obnovený křišťálový lustr z farního kostela byl pořízen roku 1912 za 500 Korun (denní mzda dělníka činila v té době 3 Koruny).
    • V předposledních Novinkách jsme připomněli nedávno zesnulého rodáka P. Gerona Franze Kotschyho.  Tento kněz zavítal do Dlouhé Loučky, podle rukopisu P. Františka Wariše, 28. června 1991, když asistoval při „primiční“ mši svaté P. Herberta Kesslera, toho času faráře v Untergriesbachu u Pasova, kde působil od roku 1982. Otec Herbert se narodil na Křivé a umřel ve Waldkirchenu 13. listopadu 2003, ve věku 77 let, a pochován byl v pondělí 17. listopadu 2003 v Hinterschmidingu.
    • Příští nedělní mše svatá bude koncelebrovaná. Vzhledem k tomu, že otec Pavel Hödl bude sloužit, jak je povinností faráře, za farníky, mohou si věřící zadat mši u P. Pavla Kavce.

• O slavnosti Seslání Ducha svatého, v neděli 15. května 2016, se při mši svaté ve farním kostele vybralo na církevní školy celkem 2.200 Kč. Celá částka byla odeslána na stanovený účet.
    • O slavnosti Seslání Ducha svatého, v neděli 15. května 2016, se při poutní mši svaté v Horní Sukolomi vybralo na církevní školy celkem 660 Kč. Celá částka byla odeslána na stanovený účet.
    • O příští neděli se koná účelová sbírka na varhany.

• O slavnosti Seslání Ducha svatého, v neděli 15. května 2016, se při mši svaté vybralo na církevní školy celkem 827 Kč. Celá částka byla odeslána na stanovený účet.
    • O příští neděli, tj. 29. května 2016, bude slavena mše svatá již v 10h! Její úmysl není dosud zadán. Po ohláškách vyjde eucharistické procesí, k němuž se připojí i misionář P. Pavol Kavec. Půjde se nejprve k božítělové kapličce, která se nachází naproti Orságových. Odtamtud se přemístíme k zastavení zřízenému před základní školou, u nedávno požehnaného mariánského sloupu. Poté přejdeme most a zamíříme znovu do chrámu, kde se bude konat třetí, poslední zastavení. Po celou dobu nás bude provázet svatomořická dechová hudba z Olomouce. Božítělový průvod je výtečnou příležitostí, jak laskavým způsobem přiblížit k Pánu Ježíši naše maličké. Děvčátka ustrojené do šatů bílé barvy kráčívají před monstrancí nesenou pod baldachýnem a z proutěných košíčků rozhazují okvětní lístky.

pdf Farní věstník "Novinky pro farní rodinky" k volnému stažení

22. – 29. května 2016

neděle

slavnost Nejsvětější Trojice

Za + Ant. Schindlera.

Za Marii Jedličkovou.

Za rodinu Pospíšilovou, Mackovou a dceru Ludmilu.

Dlouhá Loučka – kaple Nejsvětější Trojice

pondělí

pondělí 8. týdne v liturgickém mezidobí

úterý

úterý 8. týdne v liturgickém mezidobí

středa

vigilie slavnosti Těla a Krve Páně

májová pobožnost

Mše sv.: Za Felixe Veselého, rodiče, sourozence a dvo, na které žádný nepamatuje.

čtvrtek

slavnost Těla a Krve Páně

eucharistická adorace, nešpory a svátostné požehnání

pátek